Smog w Warszawie. W grudniu tak źle jeszcze nie było. Normy przekroczone nawet o 600 proc.

Smog w Warszawie jest we wtorek okropny. Nie trzeba nawet patrzyć na aplikacje i ostrzeżenia. Od rana w powietrzu czuć specyficzny swąd. Normy były rano przekroczone nawet o 600 proc.
Zobacz wideo

Smog w Warszawie przekroczył we wtorek normy o kilkaset procent. W tym miesiącu to najwyższy poziom zanieczyszczenia powietrza odnotowany przez czujniki. 

Smog w Warszawie. Najgorzej w grudniu

Smog zaatakował dziś rano warszawiaków. Rano czujniki zwariowały w wielu miejscach w Warszawie - normy były przekroczone normy nawet o 600 procent. Z upływem godzin sytuacja się poprawiała, ale wciąż, delikatnie mówiąc, nie jest idealnie. 

Mapa na internetowej aplikacji Airly świeci się na czerwono. Najgorzej wcale nie jest w centrum Warszawy, a w dzielnicach od niego oddalonych. Na Targówku czujnik do tej pory pokazuje 3. poziom zanieczyszczenia. Oznacza to, że należy unikać niepotrzebnego wychodzenia z domów. Dotyczy to zwłaszcza osób chorych i starszych, dzieci i kobiet w ciąży.

W innych częściach Warszawy nie jest jednak lepiej. Czujnik na ul. Wiertniczej (Wilanów) pokazuje przekroczenie normy PM 10 o 342 proc., a PM 2,5 o 493 proc. Na ul. Raszyńskiej (Ochota) - PM 10 o 371 proc., a PM 2,5 o 405 proc., na ul. Bora-Komorowskiego (Praga-Południe) - PM 10 o 404 proc., a PM 2,5 o 440 proc., a przy ul. Bernardyńskiej (Mokotów) - PM 10 o 396 proc., a PM 2,5 o 451 proc.

Smog dotyczy również oczywiście okolicznych miejscowościach. Powietrzem bardzo złej jakości oddychają dziś mieszkańcy Żyrardowa, Zielonki, Łomianek, Marek...

Jak informuje Polski Alarm Smogowy, sytuacja jest dziś zła w całej Polsce. Niskie temperatury sprawiły, że wszyscy Polacy poczuli potrzebę dołożenia do pieca, a co za tym idzie i do smogu. 

Gazeta.pl to nie tylko polityka i gospodarka, ale też tematy lokalne, poruszające problemy mniejszych społeczności, bliższe ludziom. Poświęć trzy minuty i pomóż nam lepiej zrozumieć, o czym chcesz czytać. Kliknij tutaj, żeby rozwiązać krótką ankietę.

Więcej o: