BMW wjechało w przystanek przy placu Zamkowym w Warszawie. Są ranni i utrudnienia

Tuż przy placu Zamkowym w Warszawie doszło do groźnego wypadku. Osobowe BMW jadące Trasą W-Z z dużą siłą uderzyło w przystanek komunikacji miejskiej, na którym czekało kilkanaście osób. Co najmniej cztery zostały ranne. Ruch w stronę Pragi jest zablokowany.
Zobacz wideo

Do wypadku doszło w okolicach godziny 15.40 na trasie W-Z w stolicy. Samochód osobowy z impetem uderzył tam w przystanek autobusowy i tramwajowy Stare Miasto 01.

BMW uderzyło w przystanek, 4 osoby rane

Jak informuje Ewa Szymańska z Komendy Stołecznej Policji, ze wstępnych informacji wynika, że kierowca BMW stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w wiatę przystanku, na którym czekali pasażerowie. 

W wypadku zostały ranne cztery osoby. W chwili przewiezienia do szpitala wszystkie były przytomne, ale szczegóły ich stanu zdrowia nie są znane. Kierowca samochodu był trzeźwy.

Z informacji przekazanych przez reportera "Gazety Stołecznej" wynika, że sprawca wypadku miał złamać przepisy i jechać wspólnym pasem ruchu dla tramwajów i autobusów. Gdy wpadł w poślizg, stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w przystanek. 

Utrudnienia po wypadku na trasie W-Z

Po wypadku wstrzymano ruch tramwajowy w rejonie placu Zamkowego. Wciąż występują duże utrudnienia w ruchu. Aleja "Solidarności" w kierunku Pragi jest całkowicie zablokowana. Zakorkowany są także plac Bankowy oraz plac Piłsudskiego. Na miejscu pracuje policja i dwa zastępy straży pożarnej. 

Więcej o: