Ewakuacja na ulicy Złotej. Podczas remontu kamienicy znaleziono niewybuch z II wojny światowej

Podczas remontu jednej z kamienic przy ulicy Złotej odkryto niewybuch z czasów II wojny światowej. Ewakuowano mieszkańców trzech budynków.

Do odkrycia doszło podczas prac remontowych budynku przy ulicy Złotej 73. Pocisk, niewybuch z czasów II wojny światowej ma wymiary około 40-50 centymetrów - powiedział podkomisarz Piotr Świstek z Komendy Stołecznej Policji w rozmowie z radiem TOK FM. 

Na miejscu jest policja, która zabezpiecza teren i saperzy, którzy mają rozbroić ładunek. Mieszkańcy najbliższych budynków - kamienic przy Złotej 71 i 73 oraz bloku przy Złotej 75 - zostali ewakuowani. Jest to około 50 osób. Ewakuowani mieszkańcy mogą skorzystać z autokaru podstawionego przez stołeczny ratusz.

Z wpisów mieszkającego w pobliżu prawicowego dziennikarza Rafała Ziemkiewicza wynika, że część ulicy została zablokowana. "Nie mogę wyjść z domu, bo komuś przyszło do głowy rozkopać ziemię pod chodnikiem i okazało się, że leży tam - na moje oko - niewybuch z niemieckiej 'krowy'. I tak dobrze, bo z sąsiednich bloków ludzi wygruzili" - napisał.

Więcej o: