Awantura na stacji metra Kabaty. Wybił szybę i wtargnął na peron w środku nocy

Na stacji metra Kabaty doszło do niecodziennego zdarzenia. Pijany 22-latek o 1 w nocy i awanturował się, że metro o tej porze nie kursuje. Gdy rozmowa z pracownikami metra nie poskutkowała przyjazdem pociągu, w złości sforsował szklane drzwi i wtargnął na pusty peron.

Patrol straży miejskiej i policji 14 grudnia po godzinie 1 w nocy otrzymał wezwanie na stację metra Kabaty. 22-letni mężczyzna kłócił się tam z pracownikami służby ochrony metra i za wszelką cenę próbował wejść na peron, który o tej porze był już zamknięty.

Awantura na stacji metra Kabaty. 22-latek był pijany

Początkowo pracownicy metra próbowali przekonywać mężczyznę, że zgodnie z rozkładem jazdy pociągi już nie kursują i wyprosili go ze stacji. Po chwili 22-latek wrócił jednak innym wejściem. Wybił szybę w drzwiach wejściowych do metra, drugą wyważył, a następnie wtargnął na peron metra, gdzie chciał czekać na pociąg. Tam zatrzymali go strażnicy miejscy.

Badanie alkomatem wykazało, że 22-latek miał 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Przewieziono go do izby wytrzeźwień przy ulicy Kolskiej 2/4. Po wytrzeźwieniu zajmie się nim policja.

Zobacz wideo
Więcej o: