Babcia z 4-letnim wnuczkiem w ciężkim stanie. Policja szuka świadków potrącenia w Wilanowie

Policja szuka świadków wypadku, do którego doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych w Wilanowie. 62-letnia kobieta i jej 4-letni wnuk zostali tam potrąceni przez samochód osobowy i w ciężkim stanie trafili do szpitala. Policja prosi o pilny kontakt świadków wypadku.
Zobacz wideo

Do potrącenia na przejściu dla pieszych przy ulicy Drewny 24 w Wilanowie doszło w czwartek 13 grudnia około godziny 15:30.

Wilanów. Kobieta z dziećmi potrącona na przejściu dla pieszych

Gdy 62-letnia kobieta przechodziła przez pasy z dwojgiem wnucząt w wieku 4 i 6 lat, uderzył w nich osobowy ford focus kierowany przez 27-latka. Uderzenie było tak silne, że po wypadku 4-letni chłopiec oraz jego babcia z poważnymi obrażeniami trafili do szpitala. Oboje wciąż przebywają na oddziale intensywnej terapii, a ich stan jest ciężki. 

Kierowca forda focusa był trzeźwy. Dokładne okoliczności wypadku nie są na razie znane. Policjanci proszą o pilny kontakt wszystkie osoby, które były świadkami wypadku lub mają wiedzę na temat jego przebiegu.

Jeśli ktoś z państwa był świadkiem tego zdarzenia lub posiada jakąkolwiek wiedzę na ten temat proszony jest o PILNY kontakt z wydziałem dochodzeniowo-śledczym mokotowskiej komendy policji przy ulicy Malczewskiego 3/5/7

- apeluje mokotowska policja.

Informacje można przekazać osobiście, dzwoniąc na całodobowy numer oficera dyżurnego 22 603 92 50 albo w formie elektronicznej pisząc na adres: oficer.prasowy.krp2@ksp.policja.gov.pl.

Więcej o:
Komentarze (86)
Potrącenie w Wilanowie. Babcia z 4-letnim wnuczkiem w ciężkim stanie, policja szuka świadków
Zaloguj się
 • wj_2000

  Oceniono 52 razy 34

  Chyba trzeba będzie przed kazdym przejsciem ustawic znak STOP i kamerę, a następnie konfiskowac samochody tych co się nie zatrzymaja. Bo inaczej wyginiemy wymordowani na pasach.

 • matri3x

  Oceniono 35 razy 29

  Znowu zacznie się dyskusja. Napiszę więc kolejny raz jak zdziwiłem się w Szwajcarii. Staliśmy JAKIEŚ 10 m od przejścia i EWIDENTNIE na nie nikt nie miał zamiaru na nie wejść ale to STREFA więc każdy przejeżdżający samochód wykonywał OBOWIĄZKOWY STOP!!!! Aby kierowcy mogli płynnie jechać musieliśmy przejść parę metrów dalej.

 • rozterka47

  Oceniono 28 razy 28

  jeszcze trochę i na przejściach dla pieszych trzeba będzie w Polsce szlabany montowac
  wczoraj przechodziłam na pasach , weszłam na pasy gdy samochod po mojej prawej stronie stanął ale ten z lewej , z przeciwleglej strony ledwie zdązył stanąć na samych pasach , gdybym się na środku pasów nie zatrzymała potraciłby mnie , teren gęsto zabudowany . takie sytuacje się w tym miejscu nie raz powtarzają . Piesi się chyba powinni nauczyć fruwać bo połowa kierowcow na drodze to potencjalni .mordercy .

  Żeby nie było , piesi tez potrafią być bezmyślni , niedawno widziałam matkę z wózkiem i drugim dzieckiem u boku , przelatującą przez tą ulicę w miejscu nieoznaczonym (kilka metrów przed pasami)

 • polsilver100

  Oceniono 36 razy 24

  To że ktoś jest trzeźwy nie znaczy że niewinny. Od Odry na wschód trzeźwość to dobro narodowe!

 • marco35

  Oceniono 27 razy 21

  A no to jak był trzeźwy to wszystko OK. Bo już się bałem że pijak jakiś albo inny wariat.

 • libertyforall

  Oceniono 21 razy 19

  Kolejny dzikus, który "lubi zap***alać"? Dopóki mandaty za przekroczenie prędkości nie wzrosną co najmniej 3-4 razy, a za nieustąpienie pierwszeństwa pieszym na przejściu nie będzie groziło co najmniej 1000 zł, to masakra na polskich drogach będzie trwała dalej.

 • amsterdam66

  Oceniono 30 razy 18

  Wina kierowcy nie zachował szczególnej ostrożności widząc oznakowane przejście dla pieszych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX