Nie spodobała mu się świąteczna iluminacja w Józefowie. Po kolei odcinał kable i demontował światła

Na skwerze św. Jana Pawła II w Józefowie włączono niedawno świąteczną iluminację. Świecące lampki i ozdoby świąteczne nie spodobały się 19-letniemu Bogusławowi A., który w nocy zakradł się na skwer i postanowił je zniszczyć. Kamery monitoringu zarejestrowały, jak po kolei odcinał kable do świątecznych lampek i demontował światła.
Zobacz wideo

O nietypowym akcie wandalizmu poinformowała Komenda Stołeczna Policji. 

Józefów. Odcinał kable i demontował światła

Mężczyznę niszczącego iluminację na skwerze zatrzymano dzięki operatorowi miejskiego monitoringu, który obserwował rynek Józefowa. Gdy iluminacja świąteczna w centrum miasta zaczęła nagle gasnąć, zorientował się, że dzieje się coś podejrzanego.

Okazało się, że młody mężczyzna przechadzał się między świetlnymi ozdobami i po kolei odcinał kable zasilające. Gdy wygasił już całą iluminację, zdemontował sterownik zasilający świąteczne dekoracje i zapakował go do plecaka, a następnie zaczął oddalać się z miejsca zdarzenia. W ślad za nim ruszyli policjanci poinformowani przez operatora monitoringu, który widział całe zdarzenie.

Po zatrzymaniu okazało się, że za zniszczeniem świątecznej iluminacji ufundowanej przez miasto stoi 19-letni Bogusław A., mieszkaniec Józefowa.

Mężczyzna był całkowicie zaskoczony, kiedy nagle pojawił się przy nim radiowóz. Do zatrzymania doszło na ulicy Skłodowskiej w Józefowie

- informuje policja. 

Mężczyzna usłyszał już zarzut umyślnego uszkodzenia publicznego mienia i przyznał się do winy. Teraz w ramach kary będzie wykonywał prace społeczne przez 20 godzin w miesiącu przez cały rok. Do tego pokryje wszystkie koszty naprawy iluminacji i koszty postępowania.

Więcej o: