"Kradnę benzynę i sprzedaję ją za pół ceny". 26-latek chciał zostać "baronem paliwowym"

Marcin S. chciał zostać polskim "baronem paliwowym". Aby zasłużyć na to miano, okradał stacje benzynowe. Oferował swoje usługi w internecie. Gdy został wezwany na policję, chyba nie spodziewał się, że wizyta trochę się przeciągnie.

W internecie pojawiło się ogłoszenie "kradnę benzynę i sprzedaję ją za pół ceny". Jego autorem był 26-letni Marcin S., który kilka dni temu trafił na komendę policji na Mokotowie.

Polski "baron paliwowy" kradł paliwo

Podczas przesłuchania powiedział policjantom, że chciał zapracować sobie na miano "barona paliwowego". Jak działał? Podjeżdżał pod dystrybutory samochodami klientów, którzy odpowiedzieli na jego ogłoszenie, tankował i po prostu odjeżdżał bez płacenia. Za "usługę" brał połowę ceny rynkowej paliwa, które ukradł. Tablice rejestracyjne aut były zazwyczaj zamienione lub podrobione. Marcin S. zaznaczył jednak, że nigdy ich nie kradł. Czasem tylko je "wypożyczał".

Jak udało się ustalić policji, 26-latek w ciągu kilku ostatnich miesięcy odwiedzał stacje jednej z sieci paliwowych około 70 razy. W sumie ukradł paliwo o wartości 15 tys. złotych. 

Myślał, że wyjdzie na wolność, trafił do celi

Marcin S. był pewny, że po złożeniu wyjaśnień na mokotowskiej komendzie wyjdzie na wolność i będzie musiał stawić się dopiero w sądzie. Nie wpadł jednak na to, że policja wie o jego wcześniejszych przewinieniach. Mężczyzna został skazany wcześniej za groźby karalne. Sąd skazał go na cztery miesiące pobytu za kratami. Oskarżonemu nie było do śmiechu, gdy okazało się, że zamiast na wolność trafił do celi w zakładzie karnym na Białołęce

Do tego wyroku może dojść jeszcze kara za kradzież paliwa. Za to Marcinowi S. grozi do pięciu lat więzienia. 

Więcej o:
Komentarze (34)
"Kradnę benzynę i sprzedaję ją za pół ceny". 26-latek chciał zostać "baronem paliwowym"
Zaloguj się
 • junk92508

  Oceniono 32 razy 30

  Przecież mu sie to paliwo należało

 • stanislawperkoz

  Oceniono 15 razy 15

  Geniusz!!!

 • saves

  Oceniono 13 razy 13

  Uuuu... To mamy podejrzanego w sprawie plagi kradzieży tablic w mojej okolicy w ostatnim czasie. Oddawaj dwie stówy łachmaniarzu, bo tyle kosztuje wyrobienie nowych.

 • bronek176

  Oceniono 12 razy 12

  Zapisz się do PiSu a w mig zrobisz karierę , tam takich wybitnych potrzebują i nagradzają!

 • kolorofon68

  Oceniono 16 razy 10

  1.Najsampierw zapisać się do partii
  2.Nosić teczkę za tym co trzeba
  3 Kompinacje rozpoczynamy po nominacji naszego padrone na ministra energii.
  Wersji podwórkowej nie polecam.

 • montagnes44

  Oceniono 9 razy 9

  Baron? Raczej baran! Pasuje do pisbolszewi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX