Straż miejska robi porządek na najbardziej "rozrywkowej" ulicy w Warszawie

Mazowiecka - najbardziej "rozrywkowa" ulica znalazła się pod lupą warszawskiej straży miejskiej. Strażnicy rozpoczęli tam akcję zaprowadzania porządku. Wszystko na prośbę mieszkańców okolicy.
Zobacz wideo

Stołeczna straż miejska poinformowała o tym, że w ten weekend rozpoczęto akcję zaprowadzania porządku na ulicy Mazowieckiej w Warszawie. 

Straż miejska zaprowadzi porządek na Mazowieckiej

Warszawiacy skarżą się na ulicę Mazowiecką, stołeczne "zagłębie" klubów. Mają dość nieustannego zakłócania ciszy nocnej i porządku. Poprosili o pomoc straż miejską, a ta odpowiedziała na prośbę. 

"Bezpieczniej, ciszej i spokojniej na Mazowieckiej" - zapowiada straż. Zapowiedziano, że funkcjonariusze będą próbowali rozwiązać kilka problemów, z którymi mają problem mieszkańcy okolicy. Większość z nich powodują osoby wychodzące nad ranem z klubów, którzy krzyczą, śmiecą i nielegalnie piją na ulicach alkohol. Strażnicy mają zapobiec lub zupełnie wyeliminować takie incydenty.

To jednak nie wszystko, warszawiacy poprosili również o rozwiązanie problemu blokowania ruchu drogowego na Mazowieckiej. W tym wypadku winowajcami są kierowcy taksówek i firm oferujących przewozy. 

Józef Stańko, naczelnik I Oddziału Terenowego Straży Miejskiej podkreśla, że to kontynuacja prowadzonych już działań. - Tym razem będziemy działać wspólnie z Odziałem Specjalistycznym. Naszym zadaniem będzie reakcja na wszelkie przejawy łamania prawa - podkreśla naczelnik Stańko.

Więcej o: