Znamy już nazwy pięciu nowych stacji II linii metra. Radni je zatwierdzili

Budowa kolejnych stacji II linii metra w Warszawie trwa. Podczas ostatniego posiedzenia Rady Warszawy ustalono, jak będzie nazywało się pięć nowych stacji metra.
Zobacz wideo

Podczas II sesji Rady m.st. Warszawy, radni podjęli uchwały, które nadają już oficjalne nazwy pięciu nowym stacjom metra. Chodzi o trzy podziemne przystanki na odcinku zachodnim i dwa na odcinku wschodnim.

Jak będą nazywały się nowe stacje metra?

Wcześniej mówiło się tylko o roboczych nazwach. Teraz wiadomo już na jakich stacjach będzie zatrzymywała się II linia metra. Za Rondem Daszyńskiego budowane są stacje: Płocka (na ul.Płockiej, w pobliżu skrzyżowania z ul.Wolską), Młynów (na ul. Górczewskiej pomiędzy ul. Sokołowską i Syreny) i Księcia Janusza (przy skrzyżowaniu ul. Górczewskiej i Księcia Janusza). Za stacją Dworzec Wileński powstają kolejno: Szwedzka (w pobliżu skrzyżowania ul. Strzeleckiej i Szwedzkiej) i Trocka (w sąsiedztwie ul. Trockiej).

Warto zaznaczyć, że w Warszawie obecnie budowanych jest sześć, nie pięć, nowych stacji metra. Szósta z nich nie ma jeszcze oficjalnej nazwy. Chodzi o stację między Szwedzką a Trocką, o której roboczo mówiło się na razie "Targówek". W czasie sesji warszawscy radni przegłosowali poprawkę, która zmieniła nazwę na "Targówek Mieszkaniowy". Teraz projekt ustawy z poprawką musi przejść procedury, na mocy których nazwa robocza zmieni się w oficjalną. 

II linia metra w Warszawie

W stolicy budowanych jest obecnie 15 kilometrów tuneli metra i 14 stacji metra. Najbardziej zaawansowane są prace prowadzone na Woli oraz Pradze-Północ i Targówku. W lewobrzeżnej Warszawie budowanych jest 3,5 km trasy, a na wschodzie miasta 3,12 km. Na każdym z tych fragmentów są po trzy stacje podziemnej kolei.

Cała druga linia metra będzie gotowa przed 2023 rokiem.

W najbliższym czasie powstanie koncepcja połączenia projektowanej stacji Karolin (M2) ze stacją kolejową Ursus Północny. W 2019 roku rozpoczną się także prace nad budową III linii metra w stolicy.

Więcej o: