Odra w przedszkolu w Warszawie. Zachorował 5-latek, który nie był szczepiony

W Warszawie odnotowano kolejny przypadek odry. Tym razem zachorował 5-letni chłopiec, który uczęszcza do przedszkola w warszawskim Ursusie. Nie był szczepiony z powodu przeciwwskazań zdrowotnych. Przedszkole zostało objęte nadzorem epidemiologicznym.

Jak informuje TVN Warszawa, warszawski sanepid otrzymał zgłoszenie o podejrzeniu zachorowania na odrę w zeszły piątek 30 listopada. 5-letni chłopiec trafił do Szpitala Zakaźnego w Warszawie, gdzie przypuszczania się potwierdziły.

Przedszkole w Ursusie pod nadzorem sanepidu

Joanna Narożniak z WSSE w Warszawie poinformowała, że 5-latek nie był szczepiony na odrę z powodu przeciwwskazań wynikających z problemów neurologicznych. Teraz jego stan jest dobry. Rodzice chłopca byli szczepieni i nie zarazili się odrą. 

Zarażony chłopiec mieszka w Pruszkowie, ale uczęszcza do przedszkola "Domek Przedszkolaka" w Ursusie. Sanepid objął nadzorem epidemiologicznym wszystkie dzieci i pracowników przedszkola. W ostatni weekend przeprowadzono też dezynfekcję placówki, a rodziców poinformowano, by obserwowali, czy ich dzieci nie mają objawów odry. Dotychczas żadne z nich nie zachorowało.

- Pozostałe dzieci chodzą normalnie do przedszkola. Nie ma żadnej paniki, nie ma żadnej sytuacji nerwowej - powiedziała dyrektorka przedszkola w rozmowie z TVN Warszawa.

Odra na Mazowszu. 93 odnotowane przypadki

Przypomnijmy, że pod koniec zeszłego tygodnia informowaliśmy o przypadku odry w Szkole Głównej Handlowej. Zachorował tam nauczyciel, a pracowników i studentów, którzy mieli z nim kontakt, skierowano na szczepienia.

Z najnowszych danych sanepidu wynika, że od 10 października do 30 listopada tego roku na Mazowszu zanotowano 93 przypadki podejrzeń lub zachorowań na odrę. W październiku zanotowano 13 przypadków zachorowań, a w listopadzie - 80

Dotychczas zaszczepiono 667 osób, które były narażone na styczność z osobami chorymi na odrę. W ramach prowadzonych dochodzeń epidemiologicznych, w każdym przypadku zgłoszenia podejrzenia lub zachorowania na odrę sanepid prowadzi działania mające na celu ustalenie osób, które miały kontakt z chorym.

Więcej o:
Komentarze (39)
Odra w przedszkolu w Warszawie. Zachorował 5-latek, który nie był szczepiony
Zaloguj się
 • i.o.to.chodzi

  Oceniono 49 razy 23

  A można byłoby tego wszystkiego uniknąć, gdyby nie głupcy z Kukiz 15 i ich antyszczepionkowcy.

  Kukiz - to twoja wina. Jesteś za to odpowiedzialny. To ty ich sprowadziłeś do Sejmu i legitymizowałeś swoim nazwiskiem.

 • sztucznypolak

  Oceniono 39 razy 21

  Zmierzamy w kierunku malej epidemii.
  Ciekawe, ile dzieci umrze lub bedzie milo powiklania przez bande proepidemikow.

 • e-mil-kot

  Oceniono 24 razy 14

  Gdyby nie zidiociali proepidemiy, takich przypadków byłoby znacznie mniej, a osoby, które z różnych powodów nie mogą się szczepić, nie balliby się o swoje zdrowie i życie.
  Fajnie, że stan dzieciaka jest dobry. Gdyby jego podstawowym problemem był słabo funkcjonujący układ odpornościowy, jego życie byłoby poważnie zagrożone.

 • lech2011

  Oceniono 18 razy 10

  Czy (pseudo) lekarze-przeciwnicy szczepionek wylecieli już z roboty ?

 • loneman

  Oceniono 10 razy 8

  Mundrzy "made in Google" jednak i tak swoje "wiedza" mowiac, ze to spisek cyklistow albo Reptilian, w koncu na "plaskiej Ziemi" wszelkie prawa Natury dzialaja inaczej 😱😧😨😳😵.....

 • shtalman

  Oceniono 6 razy 4

  Kurła, Odra jest na umownej granicy z Republiką Niemiec, nie może tak sobie przypełzać do jakiegoś przedszkola na rubieżach wschodnich, wolacy won na wschód za linie Curzona, wtedy nastanie pokój

 • agaton.tona

  Oceniono 9 razy 1

  macie antyszczepionkowcy , głupole

 • rozsadek5

  Oceniono 7 razy -1

  Ale sensacja, dawniej nie szczepili na odrę, jak dziecko zachorowało nie leżało na zakaźnym tylko w domu i nikt z domowników się nie zaraził. Na świnkę też leżeli w domu, powikłanie było w przypadku przeziębienia.bo może mieć groźne powikłania. '
  Przed szczepieniem nikt nie robi badań tylko zwykłe osłuchanie.
  Proszę podać badania kliniczne tych mnożących się szczepionek 3w1 itp.

 • bolesciwa

  Oceniono 1 raz -1

  szczepienie.blogspot.com/2013/10/nop-historie-relacje-rodzicow-powikan.html?fbclid=IwAR3q0qhoWpsdJcAKiy5gjBJvGAr3AOfLoSQJRmhnPiQ8LFhP01-YqQ-fPpU

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX