Czarna substancja zalała Bródno. Prawdopodobnie wypłynęła ze zbiorników PKP

We wtorek przed południem ulice Krakusa i Wysockiego na warszawskim Bródnie zostały zalane przez ciemną, kleistą substancję. Podtopione zostały samochody, ogrodzenia i elewacje okolicznych domów. Znane jest już prawdopodobne źródło substancji.

Jak już informowaliśmy, we wtorek przed południem dwie ulice na warszawskim Bródnie zostały podtopione przez substancję przypominającą zużyty olej napędowy zmieszany z wodą. Straż pożarna zapewniała, że nie było zagrożenia chemicznego

Bródno. Kleista maź pochodziła ze zbiorników PKP

Po wycieku wyjaśnianiem przyczyn awarii zajęła się policja. Na miejsce wezwano też Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Jak informuje TVN Warszawa, znane jest już prawdopodobne źródło wycieku substancji, do którego doszło podczas prac budowlanych w okolicy.

- Prawdopodobnie zostały naruszone zbiorniki, w których były składowane substancje ropopochodne na terenie dawnych zakładów PKP - powiedział Andrzej Gołębiewski z Wojewódzkiego Inspektoratu ochrony Środowiska w rozmowie z TVN Warszawa.

Jak dodał, o sprawie został poinformowany Regionalny inspektor Ochrony Środowiska. To on zdecyduje, czy pracy budowlane przy zbiegu ulic Krakusa i Wysockiego zostaną wstrzymane. 

Czarna maź została już odpompowana z ulicy przez strażaków i pogotowie kanalizacyjne. Nie wiadomo jeszcze, czy kierowcy podtopionych samochodów zdecydują się na złożenie zawiadomienia o uszkodzeniu mienia, które byłyby podstawą do wszczęcia przez policję osobnego postępowania w tej sprawie.

Bulwary wiślane zaanektowane przez... samochody. "Strefa zamieszkania w praktyce"

Więcej o: