Czarna substancja zalała Bródno. Prawdopodobnie wypłynęła ze zbiorników PKP

We wtorek przed południem ulice Krakusa i Wysockiego na warszawskim Bródnie zostały zalane przez ciemną, kleistą substancję. Podtopione zostały samochody, ogrodzenia i elewacje okolicznych domów. Znane jest już prawdopodobne źródło substancji.

Jak już informowaliśmy, we wtorek przed południem dwie ulice na warszawskim Bródnie zostały podtopione przez substancję przypominającą zużyty olej napędowy zmieszany z wodą. Straż pożarna zapewniała, że nie było zagrożenia chemicznego

Bródno. Kleista maź pochodziła ze zbiorników PKP

Po wycieku wyjaśnianiem przyczyn awarii zajęła się policja. Na miejsce wezwano też Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Jak informuje TVN Warszawa, znane jest już prawdopodobne źródło wycieku substancji, do którego doszło podczas prac budowlanych w okolicy.

- Prawdopodobnie zostały naruszone zbiorniki, w których były składowane substancje ropopochodne na terenie dawnych zakładów PKP - powiedział Andrzej Gołębiewski z Wojewódzkiego Inspektoratu ochrony Środowiska w rozmowie z TVN Warszawa.

Jak dodał, o sprawie został poinformowany Regionalny inspektor Ochrony Środowiska. To on zdecyduje, czy pracy budowlane przy zbiegu ulic Krakusa i Wysockiego zostaną wstrzymane. 

Czarna maź została już odpompowana z ulicy przez strażaków i pogotowie kanalizacyjne. Nie wiadomo jeszcze, czy kierowcy podtopionych samochodów zdecydują się na złożenie zawiadomienia o uszkodzeniu mienia, które byłyby podstawą do wszczęcia przez policję osobnego postępowania w tej sprawie.

Bulwary wiślane zaanektowane przez... samochody. "Strefa zamieszkania w praktyce"

Więcej o:
Komentarze (20)
Czarna substancja zalała Bródno. Już wiadomo, że wypłynęła ze zbiorników PKP
Zaloguj się
 • dziurowice

  Oceniono 30 razy 30

  A to ciekawe... ktoś łże jak pies.
  Co to jest "zużyty olej napędowy" ?
  Człowiek za plamę oleju ma cały Wydział Ochrony Srodowiska i Wojewódzki Inspektorat na kontroli a tu taki drobiazg.
  TO JEST KATASTROFA EKOLOGICZNA!

 • ndof

  Oceniono 12 razy 12

  @kh napisał(a):
  "substancję przypominającą zużyty olej napędowy"
  **********************************
  Zużyty olej napędowy fruwa w powietrzu jako spaliny, ale skąd autor może o tym wiedzieć:)?

 • zebrex666

  Oceniono 11 razy 7

  Boziu ale tam bródno !

 • hihot.md

  Oceniono 6 razy 6

  Jaki to syf...

 • hens

  Oceniono 3 razy 3

  Tylko jak to się stało, że ta czarna substancja nie zalała Żoliborza ?
  Przez ten brak błogosławieństwa od najwyższego prezes będzie nie pocieszony.
  Przecież On czeka, aby nawet go gównem oblać i pokaże jaki On Polak i szowinistom i gó...e sie nie da..................................A CO !!!! ................Przecież jego bratu to Józef Piłsudzki to teczkę nosił.

 • beton44

  Oceniono 5 razy 3

  Wygląda jak "zużyty olej napędowy" - Czerscy - jesteście wielcy - dajecie radę mnie zaskoczyć :-)

 • stach_79

  Oceniono 5 razy 3

  W koncu mozna zmienic nazwe na Brudno xD

 • optymistaa43

  Oceniono 2 razy 2

  Opozycjo jedz na wies, mow o zagrozeniu jakim jest PiS ,ktory chce nas wyprowadzic z U E .Kiedy nas PiS wyprowadzi z U E lub na skutek dzialania PiS zostaniemy z U E wyrzuceni, doplaty do hektara sie skoncza.Taka wiedza napewno rolnika ustawi negatywnie do warcholow PiS i pokaza PiS srodkowy palec.do roboty opozycjo.

 • stach_79

  Oceniono 6 razy 2

  Dlaczego tak ... nie uzyje cenzuralnych slów traktuje sie Warszawe?? Czy nie mozna tak jak Berlin i Paryz, gdize miasta sa zadbane i czyste?? Smog i teraz jakies wycieki. Kiedy ktos zrobi z tym porzadek?? Warszawa powinna byc zielona. Wystarczy tego betonu!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX