Ulice Targówka zalała czarna substancja. To mieszkanka ropy, oleju i wody. "Nie ma zagrożenia"

Wyciek oleju na Targówku. We wtorek przed południem na warszawskiej dzielnicy wylał się czarny potok. Początkowo mówiło się, że to mieszanka ropy, oleju i wody. Straż pożarna zapewnia jednak, że nie ma żadnego zagrożenia.

W poniedziałek po godzinie 10:30 na warszawskim Targówku doszło do zalania dziwną, czarną substancją. Pod wodą znalazły się ulice Krakusa i Wysockiego. 

Targówek. Czarna substancja na ulicach

Na ulice wylała się czarna substancja. Jak wynika z relacji reportera TVN24 jest kleista. Początkowo mówiło się, że to mieszkanka oleju, ropy i wody.

Kpt. Wojciech Kapczyński z zespołu prasowego stołecznej straży pożarnej informuje, że doszło do uszkodzenia rury kanalizacyjnej. Wyciekła woda ze zbiornika retencyjnego, który znajdował się na budowie obok. 

Nie ma żadnego zagrożenia ekologicznego ani chemicznego

- zapewnia kpt. Kapczyński w rozmowie z Metrowarszawa.pl.

Dodaje, że jeśli w wodzie znalazła się jakaś substancja ropopochodna, to jej ilości były śladowe. Mogły pochodzić ze wspomnianego zbiornika retencyjnego.

Straż pożarna zajmuje się obecnie odpompowywaniem wody. Na miejscu są dwa zastępy oraz służby miejskie. Nie wiadomo jak długo potrwa awaria. 

Czarna substancja sięga do połowy kół stojących przy ulicach samochodów. Niektórzy mieszkańcy Krakusa i Wysockiego przez maź nie mogą wydostać się z domu. 

Więcej o:
Komentarze (18)
Ulice Targówka zalała czarna substancja. To mieszkanka ropy, oleju i wody. Przyczyna nieznana
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 10 razy 6

  Coś mi się zdaje, że któryś z pobliskich warsztatów samochodowych właśnie pozbył się zbieranego w beczki przez kilka ostatnich lat przepracowanego oleju silnikowego...
  A że zbiegło się to z opadaniem jesiennych liści, które zatkały studzienkę kanalizacji deszczowej, to sprawa "ujrzała" światło dzienne.... :-)

 • gadolinn

  Oceniono 5 razy 5

  Jasne - ropa i olej nie sa szkodliwe.

 • nino.rota

  Oceniono 5 razy 3

  szambo z ratusza wybilo...?

 • gadolinn

  Oceniono 3 razy 3

  "Ulice Targówka zalała czarna substancja. To mieszkanka ropy, oleju i wody."

  To nastepne odkrycie geograficzne? Byl San Escobar. Teraz mamy Rope, Olej i Wode. Ciekawe gdzie to?

 • slade1972

  Oceniono 6 razy 2

  Czy to Targówek czy też Bródno!
  WB Gazeta bredzi równo!

 • antygronkowiec

  Oceniono 2 razy 2

  Kto to pisał???? Stażysta??? Warto być precyzyjnym, Targowek to naprawdę spory obszar a awaria miała miejsce na Bródnie...poza tym tam gdzie trwa budowa przez ponad 150 lat były warsztaty kolejowe, lokomotywownia itp. grunt pewnie zawiera tablice Mendelejewa, nie wiem kto tam zamieszka...

 • radon13

  Oceniono 1 raz 1

  "Mieszkanka ropy" czyli Hedora ?

 • kevinjohnmalcolm

  Oceniono 1 raz 1

  Na Targówku??? Osoba która ten artykuł napisała pewnie miała na okrągło pały z geografii. Jeżeli się nie zna Warszawy, to można się zapytać jakiegoś warszawiaka - w czym problem? Ulice Krakusa i Wysockiego niezmiennie od bardzo dawna znajdują się na Bródnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX