Rowerzystka zginęła, dwie osoby były ranne. 8 miesięcy więzienia dla sprawcy wypadku na Gocławiu

Zapadł wyrok w sprawie śmiertelnego wypadku na warszawskim Gocławiu, do którego doszło w sierpniu 2016 roku. Kierujący toyotą Andrzej J., który zjechał na chodnik i śmiertelnie potrącił rowerzystkę oraz spowodował obrażenia dwóch innych osób został skazany na 8 miesięcy więzienia.

3 sierpnia 2016 roku na skrzyżowaniu ulic Fieldorfa i Meissnera zderzyły się dwa samochody - osobowa toyota i ford. Pojazdy z impetem uderzyły w osoby postronne - pieszego z rocznym synem oraz 41-letnią rowerzystkę, która zmarła na miejscu.

Wyrok po wypadku na Gocławiu. 8 miesięcy więzienia dla kierowcy toyoty

Śledztwo po wypadku wykazało, że podczas skrętu w lewo w ulicę Meissnera, kierujący toyotą 61-letni Andrzej J. nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy forda, Michałowi W. Kierowca drugiego pojazdu również złamał przepisy, bo jechał zdecydowanie za szybko. Nie zasiadł jednak na ławie oskarżonych.

Sąd uznał, że winny spowodowania wypadku jest kierowca toyoty Andrzej J. Mężczyźnie groziło nawet osiem lat więzienia, ale sąd wymierzył mu karę ośmiu miesięcy pozbawienia wolności bez zawieszenia. Orzeczono także pięcioletni zakaz prowadzenia pojazdów i 7 tys. zł zadośćuczynienia dla ofiary wypadku.

Dwóch winnych i okoliczność łagodząca

Jak podaje TVN Warszawa,  podczas uzasadnienia wyroku sąd podkreślił, że wymierzona Andrzejowi J. kara jest niska, bo chociaż nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy forda, to nie był on jedynym winnym spowodowania wypadku.

- Należy podkreślić, i sąd chce to wyartykułować z dużą mocą, że do wypadku przyczynił się także pan Michał W. - mówiła sędzia podczas ogłaszania wyroku.

Jak dodała, gdyby drugi z kierowców jechał z dozwoloną prędkością, zdążyłby wyhamować i być może nie doszłoby do zderzenia. Podkreśliła, że nie zwalnia to Andrzeja J. z odpowiedzialności za wypadek, a jest jedynie okolicznością łagodzącą.

Wyrok nie jest prawomocny. 41-letnia rowerzystka zostawiła męża i dwójkę dzieci. Pieszy, który został potrącony podczas wypadku, do dziś porusza się o kulach. Roczne dziecko, które w chwili wypadku przebywało w rowerowym foteliku, jako jedyne wróciło do pełni zdrowia.

Więcej o:
Komentarze (67)
Wypadek Gocław. Rowerzystka zginęła, 2 osoby były ranne. 8 miesięcy więzienia dla sprawcy
Zaloguj się
 • wolfgang87

  Oceniono 71 razy 49

  Najbardziej winnym jest ten, co nap...alał po mieście. I ten powinien mieć za usiłowanie zabójstwa 5 lat bez zawiasów.

  Dlaczego?

  Bo nieprzepisowa jazda po mieście to jest usiłowanie zabójstwa. I tak to powinno być sądzone.

  W mieście często widoczność jest słaba, bo jest obliczona na 50kmh. I wtedy jest w 100% wystarczająca. Każdy kto przekracza prędkość w mieście, próbuje być mordercą.

 • Mariusz Jucewicz

  Oceniono 59 razy 45

  Okoliczność łagodząca, bo w morderstwie miał udział także ktoś inny, któremu to darowano.
  Pokrętne to, jak polityka PIS-u. I wyrok podejrzanie zbyt łagodny.

 • owrank

  Oceniono 44 razy 24

  100% winy to koleś, który jechał ZA SZYBKO bo skręcający w lewo mógł go po prostu nie zobaczyć albo źle ocenić czas jego pojawienia sie na skrzyżowaniu, ale niestety polski sąd w dosyć szczególny sposób walczy z piratami drogowymi i karze osobę, która po prostu skręcała w mieście w lewo...

 • robekal

  Oceniono 28 razy 20

  Według mnie bardziej winny jest ten co jechał za szybko. Świadomie narażał życie innych.

 • szejski

  Oceniono 22 razy 18

  W Szwajcarii niedawno gość dostał 30 miesięcy więzienia za przekroczenie prędkości na autostradzie i ucieczkę przed policją. Uzasadnienie: "Za stworzenie niebezpieczeństwa na drodze".

 • heavydirtysoul

  Oceniono 20 razy 18

  pozostaje więc jeszcze kwestia, kim jest Andrzej J. - któremu jawnie się upiekło (przynajmniej na tym etapie sądowym) oraz Michał W. - któremu jeszcze upiekło się jeszcze bardziej...

 • wolverine_14

  Oceniono 22 razy 18

  Śmiechu warte wyroki, śmiechu warte sądy, śmiechu warta prokuratura, śmiechu warty prokurator generalny i minister sprawiedliwości w jednej osobie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX