Zoo w Warszawie planuje duże zmiany. Będzie oceanarium i afrykarium

Zoo w Warszawie planuje poważne zmiany i inwestycje. W najbliższych latach w ogrodzie pojawią się nowe atrakcje. Najważniejsze z nich to oddzielne oceanarium oraz wybieg afrykański.

Posłowie Platformy Obywatelskiej - Aleksandra Sheybal-Rostek, Izabela Chmielewska i Lech Jaworski - wystosowali interpelację, w której spytali, jakie inwestycje szykuje ratusz w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym na najbliższe cztery lata. Plany są imponujące. 

Zoo w Warszawie: oceanarium i afrykarium

Sekretarz Warszawy, Marcin Wojdat odpowiedział, że w najbliższych latach w zoo w Warszawie pojawi się między innymi oceanarium z prawdziwego zdarzenia (będzie całoroczne) czy wybieg afrykański, który ma być wzorowany na wrocławskim afrykarium.

Miasto chce wybudować również pawilon edukacyjny, socjalny i szklarnię. Ta ostatnia ma pełnić dwie funkcje: dekoracyjną i praktyczną - będzie tam można uprawiać jedzenie dla zwierząt.

Odnowione zostaną wybiegi dla m.in. niedźwiedzi polarnych oraz lwów i tygrysów oraz boczne alejki parku. 

Marcin Wojdat podkreślił również, że w całym zoo pojawi się monitoring. To reakcja na coraz częstsze incydenty stwarzające niebezpieczeństwo zarówno dla zwiedzających, jak i zwierząt. 

Wystarczy choćby przypomnieć, że w lipcu tego roku mężczyzna wpadł na wybieg niedźwiedzi, bo robił sobie selfie. Kilka miesięcy później jedna z małpek została otruta - najprawdopodobniej najadła się śmieci, którzy odwiedzający często rzucają na wybiegi. 

Więcej o: