Zoo w Warszawie planuje duże zmiany. Będzie oceanarium i afrykarium

Zoo w Warszawie planuje poważne zmiany i inwestycje. W najbliższych latach w ogrodzie pojawią się nowe atrakcje. Najważniejsze z nich to oddzielne oceanarium oraz wybieg afrykański.

Posłowie Platformy Obywatelskiej - Aleksandra Sheybal-Rostek, Izabela Chmielewska i Lech Jaworski - wystosowali interpelację, w której spytali, jakie inwestycje szykuje ratusz w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym na najbliższe cztery lata. Plany są imponujące. 

Zoo w Warszawie: oceanarium i afrykarium

Sekretarz Warszawy, Marcin Wojdat odpowiedział, że w najbliższych latach w zoo w Warszawie pojawi się między innymi oceanarium z prawdziwego zdarzenia (będzie całoroczne) czy wybieg afrykański, który ma być wzorowany na wrocławskim afrykarium.

Miasto chce wybudować również pawilon edukacyjny, socjalny i szklarnię. Ta ostatnia ma pełnić dwie funkcje: dekoracyjną i praktyczną - będzie tam można uprawiać jedzenie dla zwierząt.

Odnowione zostaną wybiegi dla m.in. niedźwiedzi polarnych oraz lwów i tygrysów oraz boczne alejki parku. 

Marcin Wojdat podkreślił również, że w całym zoo pojawi się monitoring. To reakcja na coraz częstsze incydenty stwarzające niebezpieczeństwo zarówno dla zwiedzających, jak i zwierząt. 

Wystarczy choćby przypomnieć, że w lipcu tego roku mężczyzna wpadł na wybieg niedźwiedzi, bo robił sobie selfie. Kilka miesięcy później jedna z małpek została otruta - najprawdopodobniej najadła się śmieci, którzy odwiedzający często rzucają na wybiegi. 

Więcej o:
Komentarze (51)
Zoo w Warszawie planuje duże zmiany. Będzie oceanarium i afrykarium
Zaloguj się
 • bacowa

  Oceniono 16 razy 16

  Kiedy warszawskie ZOO doczeka się specjalnego wybiegi na małpy i świnie z polskiego parlamentu?

 • dam17mdm

  Oceniono 9 razy 7

  Trochę przerażają mnie zbyt małe woliery na dla ptaków drapieżnych, papug. Może to tez dałoby się ulepszyć , podwyższyć. Strasznie malutki wybieg dla mrówkojada i kotów mniejszych :( Niestety , ale oglądając zwierzęta w warszawskim zoo robi się przykro, kiedy te biedne szukają schronienia zbyt małej klatce.

 • j-ugo

  Oceniono 7 razy 5

  ZOO w Warszawie to tragedia. Tuż obok wielu wybiegów przejeżdżają samochody. Słychać je koło wybiegów i klatek.
  ZOO w Gdańsku ma najlepszą lokalizację. Znajduje się w leśnej dolinie. Zwierzęta nie wdychają spalin.

 • ks-t

  Oceniono 5 razy 3

  Oceanarium to bardzo okrutne miejsce. Uwolnić orkę.

 • stara_ale_jara

  Oceniono 6 razy 2

  zapytam się jeszcze- czym różni się delfinarium którego nie wybudowano dzięki protestom ludzi w Mszczonowie od oceanarium w zoo? Konsekwentnie się sprzeciwiajcie. Bojkotuje każdą chęć pójścia do zoo, cyrku wśród swoich i będę to robić póki żyję. NIE dla NIEWOLNICTWA ISTOT ŻYWYCH.

 • bartekgryko

  Oceniono 3 razy 1

  ZOO powinno zostać przeniesione poza centrum warszawy. To powinna być ostatnia stacja któreś linii metra, tak by było dobrze skomunikowane, ale jednocześnie nie było śmierdzącym jajkiem w środku miasta na przeciwko zamku królewskiego. To byłoby z korzyścią dla zwierząt, więcej spokoju i miejsca. TO samo dotyczy stadionu narodowego, kretyńska lokalizacja, prowadzi do tego, że duża część miasta jest paraliżowana przy pierwszej lepszej imprezie na stadionie.

 • kevinjohnmalcolm

  Oceniono 5 razy 1

  Co prawda Wrocławskie Afrykarium jest absolutnie bezkonkurencyjne, ale ogólnie bardzo mi się podobają zmiany w warszawskim ZOO poczynione w ciągu ostatnich kilkunastu lat, są miejsca gdzie po prostu siadam i rozkoszuję się pięknem przyrody wyeksponowanym dzięki nowoczesnej technologii. Za kolejne kilkanaście lat będzie to miejsce absolutnie godne wysokiej pozycji w przewodnikach dla turystów. Trzymam kciuki za realizację wszystkich planów!

 • dante_waw

  Oceniono 2 razy 0

  Afrykarium jest we Wroclawiu, a Oceanarium mogloby byc w Trojmiescie.... przeciez Gdynskie Akwarium juz traci taka myszka

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX