Rada Warszawy uchwaliła pensję Rafała Trzaskowskiego. Ile będzie zarabiał nowy prezydent Warszawy?

Rafał Trzaskowski oficjalnie został w czwartek prezydentem Warszawy. Zaraz po zaprzysiężeniu Rada Warszawy zdecydowała o tym, ile będzie zarabiał nowy prezydent stolicy.

W czwartek w Sali Warszawskiej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyło się oficjalne zaprzysiężenie nowego prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego i 60 stołecznych radnych.

- To olbrzymi zaszczyt, ale oczywiście jeszcze większa odpowiedzialność. Decyzją warszawiaków zaczyna się nowy etap w historii naszego miasta - mówił 

Ile będzie zarabiał Rafał Trzaskowski?

Zaraz po zaprzysiężeniu odbyło się posiedzenie Rady Warszawy, podczas którego przyjęto uchwałę dotyczącą zarobków prezydenta stolicy. Z jej treści wynika, że Rafał Trzaskowski będzie miesięcznie zarabiał 12,5 tysiąca złotych

To taka sama kwota, jaką zarabiała jego poprzedniczka Hanna Gronkiewicz-Waltz

Zarobki prezydenta Warszawy określone zostały w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 r. Wynika z niego, że prezydentowi przysługuje kwota zasadnicza - 5,2 tys. złotych, dodatek funkcyjny w wysokości 2,5 tys. złotych oraz dodatek specjalny, który nie może przekraczać 50 proc. łącznej sumy "podstawy" i dodatku funkcyjnego.

Pensja Rafała Trzaskowskiego, jak określone jest w ustawie, będzie wypłacana z budżetu miasta.

Więcej o: