Rada Warszawy uchwaliła pensję Rafała Trzaskowskiego. Ile będzie zarabiał nowy prezydent Warszawy?

Rafał Trzaskowski oficjalnie został w czwartek prezydentem Warszawy. Zaraz po zaprzysiężeniu Rada Warszawy zdecydowała o tym, ile będzie zarabiał nowy prezydent stolicy.

W czwartek w Sali Warszawskiej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyło się oficjalne zaprzysiężenie nowego prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego i 60 stołecznych radnych.

- To olbrzymi zaszczyt, ale oczywiście jeszcze większa odpowiedzialność. Decyzją warszawiaków zaczyna się nowy etap w historii naszego miasta - mówił 

Ile będzie zarabiał Rafał Trzaskowski?

Zaraz po zaprzysiężeniu odbyło się posiedzenie Rady Warszawy, podczas którego przyjęto uchwałę dotyczącą zarobków prezydenta stolicy. Z jej treści wynika, że Rafał Trzaskowski będzie miesięcznie zarabiał 12,5 tysiąca złotych

To taka sama kwota, jaką zarabiała jego poprzedniczka Hanna Gronkiewicz-Waltz

Zarobki prezydenta Warszawy określone zostały w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 r. Wynika z niego, że prezydentowi przysługuje kwota zasadnicza - 5,2 tys. złotych, dodatek funkcyjny w wysokości 2,5 tys. złotych oraz dodatek specjalny, który nie może przekraczać 50 proc. łącznej sumy "podstawy" i dodatku funkcyjnego.

Pensja Rafała Trzaskowskiego, jak określone jest w ustawie, będzie wypłacana z budżetu miasta.

Więcej o:
Komentarze (80)
Ile będzie zarabiał Rafał Trzaskowski jako prezydent Warszawy?
Zaloguj się
 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 59 razy 37

  Takie uchwalanie populistycznych zarobków jest śmieszne. Facet ma odpowiadać za 2 milionowe miasto za pieniądze które są dobre dla managera średniego sklepu, albo właściciela małej knajpki.

 • spyderman2

  Oceniono 58 razy 34

  słabo, 28 leteni syn kamińskiego z pis, ułaskawionego przez adriana dude tuż przed skazaniem będzie tulił 50 tys. miesiecznie.
  a wasze dzieci ile zarabiają pisowskie sÓwereny??? - wpisujcie miasta

 • talavera

  Oceniono 33 razy 25

  To skromnie w porównaniu do syna Kamińskiego, ktory "przeszedł" normalną rekrutację do Banku Światowego.

 • obserwatorfiubziu

  Oceniono 26 razy 20

  zgodzę się jak Trzaskowski dostanie pensję kacpra kamińskiego, ja pensję Trzaskowskiego, a kacperek moją emeryturę i GITARA!

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 30 razy 18

  Kaczyński zdecydował się na emeryturę. W zeszłym roku z ZUS dostał ponad 3 tys. zł. na koncie ma tylko 5 tys. Drabinka kosztowała go 420 zł. Trudne czasy

 • darek655

  Oceniono 32 razy 16

  A syn ułaskawionego ,,złote resortowe dziecko" miesięcznie dostaje ponad 40 tys. złotych

 • borman60

  Oceniono 32 razy 16

  A ile zarabia poseł Kaczyński ,że ma na kilkuosobową ochronę (przed kim) ,limuzynę z kierowcą ,prawników ,itp .Jest posłem ,ale w pracy podobno nie był pół roku .Dziwne to wszystko i straszne .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX