Hanna Gronkiewicz-Waltz dziękuje warszawiakom za 12 lat prezydentury. "Pozdhawiam"

Hanna Gronkiewicz-Waltz w ostatnim dniu swojego urzędowania opublikowała filmik, w którym dziękuje warszawiakom za 12 lat prezydentury. "Życzę wam, żeby tu, w sercu Polski, żyło wam się coraz lepiej" - mówi.

Hanna Gronkiewicz-Waltz objęła urząd prezydenta Warszawy 2 grudnia 2006 roku. Dwukrotnie - w 2010 i 2014 roku - ubiegała się o reelekcję, więc łącznie rządziła stolicą przez 12 lat.

Hanna Gronkiewicz Waltz: "12 lat to szmat czasu"

W ostatni wieczór swojej kadencji, ustępująca prezydent opublikowała w mediach społecznościowych filmik, w którym żegna się z warszawiakami. 

"12 lat - to szmat czasu. To czas, w którym najmłodsi zdążyli zdać maturę, studenci rozpoczęli swoje zawodowe życie, a dojrzali przeszli na emeryturę. To czas, w którym zmieniła się i wypiękniała także Warszawa" - mówi Gronkiewicz-Waltz w pożegnalnym filmie.

Na filmie widać inwestycje, które powstały za jej prezydentury: bulwary wiślane, drugą linię metra, Centrum Nauki Kopernik i Muzeum Pragi.

"To czas pamięci o tych, którym tak wiele zawdzięczamy i oddawania hołdu tym, których już nie ma z nami"- słyszymy na nagraniu, a w tle widać powstańców warszawskich podczas uroczystości państwowych i moment złożenia kwiatów na grobie generała Zbigniewa Ścibora-Rylskiego.

"To czas, za który serdecznie dziękuję wam, warszawianki i warszawiacy. Życzę wam, żeby tu, w sercu Polski, żyło wam się coraz lepiej" - mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, a na koniec filmiku pojawia się jej podpis z dopiskiem: "Pozdhawiam".

Miejsce ustępującej prezydent zajmie w ratuszu Rafał Trzaskowski, którego uroczyste zaprzysiężenie odbędzie się w czwartek 22 listopada o godzinie 10 w Sali Warszawskiej PKiN w Warszawie.

"Chcę zwiększyć finansowanie szczepień i in vitro". R. Trzaskowski zaprzysiężony na prezydenta Warszawy

Więcej o:
Komentarze (109)
Hanna Gronkiewicz-Waltz dziękuje warszawiakom za 12 lat prezydentury. "Pozdhawiam"
Zaloguj się
 • owca888

  Oceniono 87 razy 53

  Bardzo nam miło, pani Hanno. My też dziękujemy.
  Tylko ślepi, a może raczej zaślepieni, nie widzą jak Wawa się zmieniła.
  A ją osobiście dziękuję za smaczną wodę w kranie - prozę, ale jakże ważną :)

 • varranzcomodo242

  Oceniono 76 razy 44

  Pani Hanno jako Warszawiak z dziada pradziada, chciałbym Pani serdecznie podziękować za wszystko co zrobiła Pani dla tego miasta. Pod Pani rządami, Warszawa dokonała skoku cywilizacyjnego. Mieszkam tu od ponad 40 lat i jestem w stanie docenić jakie przeobrażenie przeszło nasze ukochane miasto w ostatnich 12 latach.

 • justas32

  Oceniono 65 razy 29

  Pani Hanno - to my bardzo dziękujemy Pani za nowoczesną Warszawę. Falę prawicowego hejtu na Pani temat proszę traktować jako najlepszy znak, że zrobiła Pani dla Polski kawał dobrej roboty ...

 • spinetta

  Oceniono 54 razy 26

  Bardzo dziękuję za wspaniały rozwój mojej kochanej Warszawy przez 12 lat Pani prezydentury! Wszystkiego dobrego w dalszej działalności dla dobra nas wszystkich!

 • m_x_m

  Oceniono 58 razy 26

  Nie mieszkam w Warszawie, ale mam rodzinę, która mieszka przy Lazurowej. Bardzo chwalą sobie przede wszystkim komunikację miejską i chętnie korzystają z roweru miejskiego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX