Hanna Gronkiewicz-Waltz dziękuje warszawiakom za 12 lat prezydentury. "Pozdhawiam"

Hanna Gronkiewicz-Waltz w ostatnim dniu swojego urzędowania opublikowała filmik, w którym dziękuje warszawiakom za 12 lat prezydentury. "Życzę wam, żeby tu, w sercu Polski, żyło wam się coraz lepiej" - mówi.

Hanna Gronkiewicz-Waltz objęła urząd prezydenta Warszawy 2 grudnia 2006 roku. Dwukrotnie - w 2010 i 2014 roku - ubiegała się o reelekcję, więc łącznie rządziła stolicą przez 12 lat.

Hanna Gronkiewicz Waltz: "12 lat to szmat czasu"

W ostatni wieczór swojej kadencji, ustępująca prezydent opublikowała w mediach społecznościowych filmik, w którym żegna się z warszawiakami. 

"12 lat - to szmat czasu. To czas, w którym najmłodsi zdążyli zdać maturę, studenci rozpoczęli swoje zawodowe życie, a dojrzali przeszli na emeryturę. To czas, w którym zmieniła się i wypiękniała także Warszawa" - mówi Gronkiewicz-Waltz w pożegnalnym filmie.

Na filmie widać inwestycje, które powstały za jej prezydentury: bulwary wiślane, drugą linię metra, Centrum Nauki Kopernik i Muzeum Pragi.

"To czas pamięci o tych, którym tak wiele zawdzięczamy i oddawania hołdu tym, których już nie ma z nami"- słyszymy na nagraniu, a w tle widać powstańców warszawskich podczas uroczystości państwowych i moment złożenia kwiatów na grobie generała Zbigniewa Ścibora-Rylskiego.

"To czas, za który serdecznie dziękuję wam, warszawianki i warszawiacy. Życzę wam, żeby tu, w sercu Polski, żyło wam się coraz lepiej" - mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, a na koniec filmiku pojawia się jej podpis z dopiskiem: "Pozdhawiam".

Miejsce ustępującej prezydent zajmie w ratuszu Rafał Trzaskowski, którego uroczyste zaprzysiężenie odbędzie się w czwartek 22 listopada o godzinie 10 w Sali Warszawskiej PKiN w Warszawie.

"Chcę zwiększyć finansowanie szczepień i in vitro". R. Trzaskowski zaprzysiężony na prezydenta Warszawy

Więcej o: