Policjanci dostali 37 nowych radiowozów. Ekologicznych, bo z hybrydowym napędem

Stołeczni policjanci dostali 37 nowych radiowozów, które już wkrótce wyjadą na ulice. Uroczyste przekazanie kluczyków odbyło się na placu Zamkowym. Byli tam obecni reprezentanci wszystkich komend rejonowych, prezydent Warszawy a także księża, którzy poświęcili nowe pojazdy.

Uroczyste przekazanie policjantom 37 nowych pojazdów odbyło się w czwartek 15 listopada na placu Zamkowym. Kolumna nowych pojazdów została tam ustawiona podczas oficjalnego wręczania kluczyków.

37 nowych radiowozów dla warszawskiej policji

Służbowe samochody otrzymali policjanci z siedmiu komend rejonowych oraz z komisariatu portu lotniczego Warszawa-Okęcie. Jak podkreślano podczas uroczystości, nowe radiowozy są zasilane napędem hybrydowym i mają być bardziej ekologiczne. Wyposażono je w nowoczesne udogodnienia, które przydadzą się policjantom podczas pracy w terenie.

Nowe radiowozy zostały zakupione z budżetu policji oraz ze środków pochodzących z funduszy warszawskiego samorządu, który przekazał na ten cel dwa miliony złotych. 

"Poziom bezpieczeństwa na wysokim poziomie"

Podczas uroczystości nowe radiowozy zostały poświęcone przez policyjnych kapelanów. Następnie komendant stołeczny policji oraz prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz, przekazali funkcjonariuszom kluczyki do radiowozów.

- Poziom bezpieczeństwa w Warszawie od wielu lat utrzymuje się na wysokim poziomie, a przez większość mieszkańców stolica uważana jest za miasto bezpieczne. Jest to głównie zasługa policji - mówiła ustępująca prezydent podczas uroczystości,

Jak dodała, od początku jej kadencji miasto przekazało policji 420 pojazdów różnego typu. 

Czy tak będzie wyglądać policja przyszłości? Niepozorny samochodzik jest zaawansowanym robotem

-

Więcej o: