Wyprawka dla warszawskiego malucha. Wiemy, co znalazło się w środku. Równowartość ponad 500 zł

Pod koniec września warszawski Ratusz zapowiedział, że wprowadzi pilotażowy program wyprawek dla małych warszawiaków. Pierwsze zestawy zostały już wręczone. Co znalazło się w wyprawce warszawiaka?

Członkowie Rady Warszawy przegłosowali pomysł o wyprawce dla warszawskiego malucha pod koniec września. Zgodnie z jej treścią, zestawy od miasta będą dostawały wszystkie dzieci urodzone w Warszawie po 1 kwietnia 2019 roku. 

Wyprawka dla warszawskiego malucha. Co jest w środku?

W środę ustępująca prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz wręczyła małym warszawiakom i ich rodzicom pierwsze wyprawki. To na razie program pilotażowy. Jej zawartość będzie testowana - rodzice ocenią, czy produkty spełniły ich oczekiwania. 

W skład wyprawki wchodzą m.in. kosz Mojżesza lub pudełko z materacem dla noworodka, ubranka (body, pajacyk, skarpetki, spodenki, czapeczka), kocyk, ręcznik, pielucha wielorazowa z wkładami, zestaw higieniczny w etui (m.in. termometr do ciała, szczotka do włosów, aspirator, cążki, nożyczki, szczoteczka do dziąseł), termometr do kąpieli, gryzak, książeczka i produkty pielęgnacyjne.

Ten projekt jest odpowiedzią na prośbę rodziców o wprowadzenie pakietu wyprawki rzeczowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu miasto pomoże rodzicom w pierwszym okresie po urodzeniu dziecka

- mówi Gronkiewicz-Waltz.

Jak dostać wyprawkę dla warszawskiego malucha?

Na razie formularze zgłoszeniowe do udziału w pilotażu warszawiacy mogą składać w Urzędach Stanu Cywilnego przy ul. Andersa i al. Solidarności. Gdy program ruszy już pełną parą w następnym roku, wniosek będzie można złożyć w każdym warszawskim USC. 

Wyprawka małego warszawiaka o wartości do 550 zł będzie przekazywana rodzicom mieszkającym w stolicy, płacącym tu podatki, na ich wniosek, który trzeba będzie złożyć w ciągu miesiąca od urodzenia dziecka.

Wsparcie będzie obowiązywało od 1 kwietnia 2019 roku.

Więcej o: