12 listopada w Warszawie. Darmowy parking, świąteczna komunikacja i zamknięte urzędy

12 listopada w Warszawie będą duże zmiany organizacyjne. Dotyczą m.in. parkingów, komunikacji miejskiej i urzędów oraz sądów. Zobacz, co się zmieni.

Rząd zdecydował, że 12 listopada 2018 roku jest dniem świątecznym z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. Oznacza to, że to dzień wolny od pracy, a także to, że sklepy będą zamknięte. Zmieni się jednak nie tylko to, zwłaszcza w Warszawie

12 listopada. Darmowe parkingi

W poniedziałek 12 listopada strefy płatnego parkowania w Warszawie będą darmowe. 

Zarząd Dróg Miejskich informuje również, że warszawskie placówki ZDM będą zamknięte. Jeśli warszawiacy mają jednak zaległe opłaty, mogą wnosić je w oddziałach terenowych Straży Miejskiej.

12 listopada. Zamknięte urzędy

Urzędy ZDM to nie jedyne placówki, które będą 12 listopada zamknięte. Pracownicy ratusza, urzędów dzielnic i urzędów stanu cywilnego także nie będą tego dnia pracować. Do pracy wrócą dopiero we wtorek.

Wolne będą mieli też pracownicy sądów. Wszystkie rozprawy, które były zaplanowane na 12 listopada, zostały przełożone.

12 listopada. Zmiany w komunikacji miejskiej

W ten poniedziałek także komunikacja miejska będzie jeździć inaczej niż w dzień powszedni. Będą obowiązywały sobotnie lub niedzielne i świąteczne rozkłady jazdy.

Autobusy miejskie, zarówno dzienne, jak i nocne, będą jeździły według niedzielnego rozkładu. Natomiast tramwaje i metro będzie jeździć tak, jak w soboty. ZTM zaznacza jednak, że nie dotyczy to nocnych kursów metra. 

Z kolei Szybka Kolej Miejska oraz autobusy lokalnej linii L będą jeździły tak jak w dzień powszedni. 

Więcej o: