MON zaprasza na odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego. Pokazano też spot promujący wydarzenie

Pomnik Lecha Kaczyńskiego zostanie odsłonięty już 10 listopada. Ministerstwo Obrony Narodowej zaprosiło właśnie na to wydarzenie.

Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego na placu Piłsudskiego w Warszawie odbędzie się już w najbliższą sobotę. 

Pomnik Lecha Kaczyńskiego

W środę pisaliśmy o tym, że pomnik Lecha Kaczyńskiego już został zamontowany. Na placu Piłsudskiego już widać cokół i sylwetkę byłego prezydenta, który zginął w katastrofie samolotowej pod Smoleńskiem. 

Jakiś czas temu ogłoszono, że oficjalne odsłonięcie pomnika odbędzie się 10 listopada 2018 roku - w kolejną miesięcznicę katastrofy oraz przeddzień odchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. W środę wieczorem pojawiała się również informacja, o której godzinie odbędą się uroczystości. 

Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego w Warszawie odbędzie się 10 listopada o godzinie 19. 

Informację tę podano za pośrednictwem spotu, który umieszczono na Twitterze MON. 

Poinformowano również, że w uroczystościach będzie uczestniczył Mariusz Błaszczak, Minister Obrony Narodowej. 

Więcej o:
Komentarze (74)
MON zaprasza na odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego. Pokazano też spot promujący wydarzenie
Zaloguj się
 • wlodzimierz.il

  Oceniono 56 razy 54

  >MON zaprasza na odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego.

  A konkretnie za jakie zasługi Lech Kaczyński otrzymał ten pomnik?
  Za jakie zasługi leży na Wawelu?
  Stawianie przez braciszka pomnika zwykłej miernocie to dewaluacja pamięci narodowej i po prostu hańba.

 • praskiso

  Oceniono 48 razy 48

  Tak się zastanawiam nad Jarosławem K. Czy uczucie wstydu jest mu zupełnie obce ? Czy taka zwykła ludzka przyzwoitość nie ma do niego dostępu ? Jak można członka własnej rodziny stawiać obok Piłsudskiego ? Przecież historia to oceni jednoznacznie, a ten pomnik znajdzie się tam gdzie jego miejsce.

 • cuber

  Oceniono 42 razy 40

  Bardzo mi on przypomina pomnik Lenina w Nowej Hucie w latach PRL-u . Powraca kult jednostki. Za co mam pamiętać Lecha Kaczyńskiego? Za jego "spieprzaj dziadu!"

 • krynolinka

  Oceniono 40 razy 38

  Pojawiają się głosy w przestrzeni publicznej, że jak już postawili pomnik to niech stoi.
  Czyli PiS dopięło swojego. Nomen omen stawiając suwerena przed faktami dokonanymi.
  Beatyfikacja wydaje się coraz bliższa.

 • pysio62

  Oceniono 35 razy 35

  Lech Kaczynski nigdy nie kierowal "Solidarnoscia", a wczesniej byl co najwyzej drugorzednym dzialaczem opozycji, ale byl chociaz, w przeciwienstwie do Jaroslawa Kaczynskiego, internowany i nie musial sie wstydzic tego okresu w swoim zyciu. Lech Kaczynski byl co najwyzej przecietnym politykiem, najslabszym prezydentem III RP, slabszym nawet od Walesy (nie mylic tego z wielka, swiatowa historyczna rola Walesy), wszystko wskazuje na to, ze jeszcze slabszym prezydentem bedzie Duda, ale to juz jest inna historia. Lech Kaczynski nie mial zadnych szans na reelekcje, sondaze byly dla niego bezlitosne. Zginal, nie polegl, w katastrofie lotniczej. Byl demokratycznie wybranym prezydentem Polski, ale nic wiecej, zaden kandydat na bohatera narodowego, jak to probuja nam to wmowic Jaroslaw Kaczynski, Duda i PIS. Pochowanie jego na Wawelu jest niebywalym skandalem i profanacja Wawelu, jest jak najbardziej mozliwe, ze jego grob zostanie przeniesiony w przyszlosci w inne miejsce. W historii Polski Lech Kaczynski bedzie malo znaczaca postacia, a pamietac sie o nim bedzie tylko w zwiazku z katastrofa smolenska, poniewaz pamiec o katastrofie smolenskiej bedzie jeszcze dlugo zywa wsrod Polakow, ale jest mozliwe, ze Lech Kaczynski bedzie czesciowo obwiniany o spowodowanie tej katastrofy.

 • redcarius

  Oceniono 35 razy 35

  Też mi atrakcja. Od kiedy miernotom stawia się pomniki?

 • sacc77

  Oceniono 28 razy 28

  OD SZMACIARZY, BANDYTÓW DOKONUJĄCYCH ZAMACHU STANU ŻADNYCH ZAPROSZEŃ NIE PRZYJMUJE.
  Poza jednym jedynym - na ich egzekucję.

 • udibidi03

  Oceniono 30 razy 28

  W WIELU MIASTACH I MIASTECZKACH ODBYWA SIĘ FESTIWAL ZIEMNIAKA ZA KILKA LAT BĘDZIE TO MOŻNA GDZIEŚ WYWIEŚĆ NA PRZYKŁAD DO RADOMIA, BO BLIŻEJ AFRYKI.

 • siwywaldi

  Oceniono 25 razy 25

  Posłużę się tu słowami Prezydenta Wrocławia i powiem: ŻADEN przyzwoity Warszawiak, NIE POWINIEN iść na tę uroczystość. Choćby z powodu NIELEGALNYCH czy wręcz bezprawnych działań obecnej ekipy rządzącej wobec Placu Piłsudskiego i stawianych tam pomników, a także z powodu słynnego "spieprzaj dziadu", którym Lech Kaczyński publicznie obraził szarego człowieka

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX