Pociągi nie pojadą na Lotnisko Chopina. Od jutra rusza remont

Pociągi na Lotnisko im. Chopina w Warszawie nie będą jeździły. We wtorek rozpocznie się remont, który potrwa do następnego poniedziałku. Przedstawiciele Kolei Mazowieckich informują jednak, że już w piątek wszystko wróci do normy.

W dniach 6 - 12 listopada będzie prowadzony remont torów linii 440 na odcinku Warszawa Służewiec – Warszawa Lotnisko Chopina.

Pociągi na Lotnisko Chopina - utrudnienia

W związku z remontem ta część linii kolejowej będzie zamknięta, co uniemożliwi pociągom Szybkiej Kolei Miejskiej linii S2 i S3 oraz Kolei Mazowieckich linii RL dojechanie na Lotnisko Chopina

Rzecznik Karol Jakubowski z PKP PLK informuje, że chociaż remont ma trwać do 12 listopada to utrudnienia na tej linii  będą trwały jednak tylko do piątku 9 listopada. W tym czasie pociągi będą kończyły trasę na stacji Warszawa Zachodnia lub Warszawa Służewiec. 10 listopada wrócą na swoją trasę.  

Zarząd Transportu Miejskiego zapewnia jednak, że w tym czasie autobusy linii 175 będą kursowały częściej. Dokładny opis zmian można znaleźć na stronie internetowej ZTM.

Remont to część prac modernizacyjnych na linii kolejowej Warszawa Radom na odcinku Warszawa Okęcie – Czachówek Południowy. Wymieniane będą sygnalizatory i napędy rozjazdów. Po remoncie pojawi się nowe lokalne centrum sterowania Okęcie, z którego dyżurni będą kontrolować ruch pociągów. 

Pociąg przyszłości, o którym marzy Mateusz Morawiecki. Podróż z Krakowa do Warszawy trwałaby tylko 15 minut

Więcej o: