W weekend przerwy w dostawie wody w Wilanowie i na Mokotowie. Przez budowę nowej magistrali

W weekend Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji uruchomi nową magistralę wodociągową na Mokotowie. Z tego powodu w najbliższy weekend mieszkańcy Wilanowa, Powsina i części Mokotowa będą musieli liczyć się z przerwami w dostępie do wody.

W piątek 2 listopada rozpoczyna się ostatni etap budowy nowej magistrali wodociągowej przy ulicy Nehru na Mokotowie. Żeby podłączenie nowej magistrali się powiodło, 2 i 3 listopada konieczne jest tymczasowe wyłączenie starej magistrali przy ulicy Czerniakowskiej. 

Wilanów, Mokotów, Powsin: przerwy w dostawie wody

Magistrala zostanie odłączona między godziną 23 w piątek 2 listopada a godziną 18 w sobotę 3 listopada. Będzie to skutkowało obniżeniem ciśnienia wody, a nawet przejściowymi przerwami w dostawie wody na terenie Wilanowa, Powsina i części Mokotowa (na osiedlach Sielce, Siekierki, Sadyba, Stegny).

Z utrudnieniami będą musieli się liczyć między innymi mieszkańcy Alei Rzeczpospolitej, Alei Wilanowskiej i Alei Sikorskiego, a także ulic Bernardyńskiej, Belwederskiej, Chełmskiej, Czarnomorskiej, Czerskiej, Iwickiej, Klimczaka, Lentza, Przyczółkowej czy Zakrzewskiej.

MPWiK podstawi beczkowozy

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji na czas prac modernizacyjnych podstawi na osiedla w Wilanowie i na Mokotowie pięć beczkowozów.

Dwa z nich będą się znajdować na osiedlu Stegny (przy ulicy Batumi oraz przy ulicy Maltańskiej), jedno na Sadybie (przy ulicy Limanowskiego), dwa w Wilanowie (przy ulicy Oś Królewska oraz przy ulicy Królowej Marysieńki).

Jak do warszawskich domów trafia czysta woda? Odwiedziliśmy warszawskie 'Filtry'. Fascynująca historia

Więcej o: