Wracał z wesela poboczem drogi, rozbił szybę w wozie strażackim. Miał 1,5 promila

Gdy strażacy z Otwocka wracali z nocnej akcji, w przednią szybę ich wozu uderzył kamień. Okazało się, że postanowił ją stłuc elegancko ubrany mężczyzna. Wracał z wesela i miał w organizmie 1,5 promila alkoholu.

Do sytuacji doszło na drodze krajowej nr 17. Gdy w przednią szybę wozu otwockiej straży pożarnej uderzył kamień, strażacy natychmiast zatrzymali pojazd. Szyba była stłuczona, ale nikomu nic się nie stało.

Otwock. Weselnik uderzył kamieniem w wóz strażacki

Strażacy relacjonują, że po chwili od zdarzenia dostrzegli niedaleko wozu elegancko ubranego mężczyznę. Miał na sobie spodnie w kant, jasną koszulę i marynarkę. Okazało się, że to weselnik, który poboczem drogi wracał do domu w Otwocku. Gdy mężczyzna chwiejnym krokiem zaczął oddalać się od wozu, strażacy postanowili go zatrzymać i wezwali policję.

Okazało się, że 26-letni mieszkaniec Otwocka był nietrzeźwy - miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Zabrano go na przesłuchanie, gdzie usłyszał zarzut umyślnego uszkodzenia szyby w wozie strażackim. Weselnik nie umiał racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania. Przyznał się do rzucenia kamieniem w kierunku nadjeżdżającego wozu strażackiego i zgodził się na zapłacenie grzywny oraz na pokrycie kosztów związanych z naprawieniem szyby.

Opuszczony cmentarz w Otwocku. Przyjeżdżają tu Żydzi z całego świata

Więcej o: