Rusza Warszawski Festiwal Piwa. Spróbuj najlepszych piw rzemieślniczych w Polsce

Warszawski Festiwal Piwa rusza w najbliższy weekend. To już 9. edycja największej imprezy poświęconej piwu rzemieślniczemu. Przez trzy dni (25-27 października) najlepsze polskie browary będą prezentować swoje specjały na Stadionie Legii Warszawa.

Warszawski Festiwal Piwa to punkt obowiązkowy dla wszystkich miłośników polskiego piwa rzemieślniczego. Od 25 do 27 października będzie odbywał się na Stadionie Legii Warszawa

Warszawski Festiwal Piwa 2018 

Przez trzy dni festiwalu najlepsze polskie browary zaprezentują swoją aktualną ofertę. Będzie można spróbować około 800 różnych piw lanych, z czego około setki to premiery, przygotowane specjalnie na festiwal. Wiele z nich jest nie do dostania nawet w sklepach specjalistycznych i dostępna będzie tylko na wydarzeniu. Festiwal odbywa się w prestiżowej strefie VIP stadionu Legii Warszawa.

To niepowtarzalna okazję, aby zapoznać się z aktualnymi trendami i poziomem polskiego piwowarstwa. To czas spotkań najważniejszych postaci związanych z piwem rzemieślniczym oraz świetna przygoda dla osób poszukujących nowych smaków i doświadczeń, które chcą poznać smak prawdziwego piwa.

Warto również podkreślić, że Warszawski Festiwal Piwa jest festiwalem niezależnym i nie ma sponsorów. Możemy być pewni, że wybrani wystawcy zostali zaproszeni dlatego, że ich produkty są wartościowe, nie dlatego, że ktoś zapłacił. 

To mali, regionalni wytwórcy, artyści, których praca przesiąknięta jest szczerą pasją - mówią organizatorzy.

To już dziewiąta edycja Warszawskiego Festiwalu Piwa. Każdego roku organizowane są dwie imprezy - na wiosnę i jesienią. 

Wszystko zaczęło się w 2014 roku dzięki pasji maleńkich browarów rzemieślniczych, które mniej więcej sześć lat temu rozpoczęły piwną rewolucję. Zaczęli pokazywać jak dużo różnych smaków może mieć piwo. Początkowo Polacy podchodzili do "wymyślnych" piw z rezerwą. Na szczęście nie trwało to długo. W tej chwili w Polsce co roku otwiera się około 50 browarów, a swoją premierę ma ponad 1500 różnych piw - wszystkie znajdują swoich amatorów. 

Warszawski Festiwal Piwa 2018: Co będzie się działo?

Warszawski Festiwal Piwa to nie tylko degustacje, ale też wydarzenia towarzyszące.

W strefie gastro zgromadziliśmy 15 najlepszych polskich foodtrucków, wiele browarów zaprezentuje też przekąski dedykowane do piwa.

Podczas imprezy będzie można wziąć udział w warsztatach, spotkaniach, prelekcjach i dyskusjach (m.in. gotowanie, warzenie piwa na scenie, warsztaty sensoryczne). Pograć w piłkarzyki, na flipperach, w pubowe gry zręcznościowe.

Pojawi się również Strefa Nowych Browarów, gdzie prezentowane będą najnowsze browary, a podczas samego wydarzenia w całym mieście odbywają się kranoprzejęcia i imprezy dodatkowe.

Podczas festiwalu ogłoszone zostaną wyniki Warszawskiego Konkursu Piw Domowych, jednego z największych w Polsce.

Swoje piwa zaprezentują też małe, zagraniczne browary. Będzie można spróbować piw niskoalkoholowych, z dodatkiem owoców, mocno chmielonych, a także prawdziwych mocarzy: leżakowanych w beczkach, wymrażanych, które zdobywają nagrody na zagranicznych festiwalach.

Naszym celem jest zaprezentowanie piw najlepszej jakości, które na co dzień nie są dostępne dla przeciętnych konsumentów - mówią organizatorzy.

Więcej informacji na temat Warszawskiego Festiwalu Piwa znajdziesz na stronie www.warszawskifestiwalpiwa.pl.

Więcej o: