Fińskie sauny czekają na warszawiaków na Inflanckiej. Jest też łaźnia turecka i kabina cieplna

Ośrodek sportowy "Inflancka", którego początki sięgają lat 60., zmienił się nie do poznania. Właśnie otwarto tam nowoczesne sauny. Na amatorów tej formy spędzania czasu czekają między innymi łaźnia turecka i sauna fińska, a to tylko niektóre z atrakcji po modernizacji ośrodka.

Historia ośrodka sportowego przy ulicy Inflanckiej sięga 1967 roku.To wtedy powstał tam pierwszy basen odkryty. Dziesięć lat później pływalnię zadaszono. W ostatnim czasie ośrodek przeszedł modernizację. Od marca tego roku mieszkańcy Warszawy mogą korzystać z odnowionego basenu i siłowni. 

Inflancka. Sauny czekają na warszawiaków

Teraz przyszedł czas na otwarcie kompleksu nowoczesnych saun. Jest z czego wybierać, bo na amatorów tej formy spędzania czasu czekają między innymi sauna fińska, łaźnia turecka, biosauna oraz infrared, czyli tak zwana kabina cieplna. 

Dla odwiedzających przygotowano też specjalną "strefę schładzania", w której znajdują wiadro cedrowe oraz lodopad, czyli urządzenie produkujące kostki lodu, które służą do nacierania ciała po gorących kąpielach w łaźniach i saunach. Nowością są też bicze wodne i strefa relaksu, w której można się zregenerować. Na zewnątrz powstał z kolei ogród, w którym zimą będzie można się schłodzić po wyjściu z sauny. 

Warszawiacy przyszli na otwarcie nowego Sezamu! Nie wszyscy są zachwyceni. "Wszystko upchali w podziemiu"

Więcej o: