Protest taksówkarzy w Warszawie. Na kilka godzin zablokują miasto

Protest taksówkarzy w Warszawie odbędzie się już w najbliższy czwartek. Tym razem przewoźnicy nie będą blokowali miasta w godzinach szczytu. Wyjadą na ulice między godziną 12 a 16.

Na 18 października planowany jest protest taksówkarzy w Warszawie. Od 12:00 do 16:00 przejazd stołecznymi ulicami będzie utrudniony. 

Protest taksówkarzy w Warszawie już 18 października

Warszawscy taksówkarze będą protestować przeciwko "nielegalnym przewoźnikom".

Protestujemy przeciwko rozrastającej się pladze przestępców gospodarczych w transporcie drogowym osób oraz przeciwko braku skutecznych działań służb państwowych do tego powołanych - czytamy na profilu związku zawodowego "Warszawski Taksówkarz" na Facebooku.

Związkowcy uważają, że polscy taksówkarze są codziennie okradani przez "dziesiątki tysięcy przestępców gospodarczych". Zarzucają władzom państwowym, że nie podejmują żadnych działań. 

Protest taksówkarzy w Warszawie: trasa

Przejazd protestacyjny taksówkarzy ruszy o godzinie 12:00 okolic Cmentarza Północnego na Bielanach, dokładnie z parkingu ulicy Wóycickiego. Taksówkarze będą kierować się w stronę centrum miasta. Swój przejazd protestacyjny zakończą przy Stadionie PGE na Pradze-Południe. Ma potrwać do godziny 16:00.

We wniosku o zezwolenie na przeprowadzenie protestu informowano, że trasa będzie wiodła obok siedzib urzędów i komend policji. Związkowcy tłumaczyli, że to celowy zabieg. Chcą, żeby zauważyły ich jednostki, które "mają wpływ na ściganie nielegalnych przewoźników". 

Związek zawodowy "Warszawski Taksówkarz" zapowiada, że w czwartek na ulice stolicy może wyjechać aż 1,5 tysiąca taksówkarzy.

Bardzo podobny protest odbył się w Warszawie w czerwcu ubiegłego roku. Taksówkarze wyjechali na ulice Warszawy w godzinach szczytu i kompletnie zablokowali centrum miasta. Ruch na Alejach Jerozolimskich oraz w jej okolicach był sparaliżowany. 

Więcej o: