Protest taksówkarzy w Warszawie. Na kilka godzin zablokują miasto

Protest taksówkarzy w Warszawie odbędzie się już w najbliższy czwartek. Tym razem przewoźnicy nie będą blokowali miasta w godzinach szczytu. Wyjadą na ulice między godziną 12 a 16.

Na 18 października planowany jest protest taksówkarzy w Warszawie. Od 12:00 do 16:00 przejazd stołecznymi ulicami będzie utrudniony. 

Protest taksówkarzy w Warszawie już 18 października

Warszawscy taksówkarze będą protestować przeciwko "nielegalnym przewoźnikom".

Protestujemy przeciwko rozrastającej się pladze przestępców gospodarczych w transporcie drogowym osób oraz przeciwko braku skutecznych działań służb państwowych do tego powołanych - czytamy na profilu związku zawodowego "Warszawski Taksówkarz" na Facebooku.

Związkowcy uważają, że polscy taksówkarze są codziennie okradani przez "dziesiątki tysięcy przestępców gospodarczych". Zarzucają władzom państwowym, że nie podejmują żadnych działań. 

Protest taksówkarzy w Warszawie: trasa

Przejazd protestacyjny taksówkarzy ruszy o godzinie 12:00 okolic Cmentarza Północnego na Bielanach, dokładnie z parkingu ulicy Wóycickiego. Taksówkarze będą kierować się w stronę centrum miasta. Swój przejazd protestacyjny zakończą przy Stadionie PGE na Pradze-Południe. Ma potrwać do godziny 16:00.

We wniosku o zezwolenie na przeprowadzenie protestu informowano, że trasa będzie wiodła obok siedzib urzędów i komend policji. Związkowcy tłumaczyli, że to celowy zabieg. Chcą, żeby zauważyły ich jednostki, które "mają wpływ na ściganie nielegalnych przewoźników". 

Związek zawodowy "Warszawski Taksówkarz" zapowiada, że w czwartek na ulice stolicy może wyjechać aż 1,5 tysiąca taksówkarzy.

Bardzo podobny protest odbył się w Warszawie w czerwcu ubiegłego roku. Taksówkarze wyjechali na ulice Warszawy w godzinach szczytu i kompletnie zablokowali centrum miasta. Ruch na Alejach Jerozolimskich oraz w jej okolicach był sparaliżowany. 

Więcej o:
Komentarze (46)
Protest taksówkarzy w Warszawie. Na kilka godzin zablokują miasto
Zaloguj się
 • don.bonzo.stiropiano

  Oceniono 14 razy 8

  wracam sobie któregoś razu z wyjazdu surfingowego, okęcie przyloty, "certyfikowane taksóweczki", wybieram kombi; mówię czy może pan złożyć oparcie tylnego fotela bo mam długi bagaż (185 cm) na co ten odpowiada, "panie to taksówka osobowa..." drugi, trzeci - to samo.

 • lubicz56

  Oceniono 11 razy 7

  Wszyscy kochamy warszawskich taksówkarzy, szczególnie tych czychających na naiwnych na Okeciu i Centralnym :)

 • PAWEŁ W

  Oceniono 8 razy 6

  śmiech ogarnia, inteligencja gołębia pocztowego. Mamy konkurencję przeciwko niej protestujemy wkur.. jac najbardziej naszych klientów w miejscu gdzie jest ich najwięcej. odkąd jest uber, taxify żaden cwany ryj nie marudzi ze dwie wielkie walizki na lotnisko i trzeba 10 zl dopłacać. i dobrze cwaniaki, ze sie wam d... marszczy.

 • profes79

  Oceniono 12 razy 6

  Poprzedni protest sprawił, że zainstalowałem Ubera. Przynajmniej nie muszę się martwić, że kierowca powie "że tak blisko to on nie jedzie" albo że korzystając ze zmniejszonej czujności zafunduje mi wycieczkę krajoznawcą po mieście.

 • mjg06

  Oceniono 7 razy 5

  Zawsze chce mi się śmiać, jak złotówy strajkują przeciwko przeciwko "rozrastającej się pladze przestępców gospodarczych w transporcie drogowym osób". Niech zaczną od siebie.

 • pritchard

  Oceniono 14 razy 4

  Zajmijcie się panowie lepiej swoimi koleżkami jeżdżącymi niby to w prywatnych taksówkach, najczęściej wystającymi pod lotniskiem albo dworcami (np. W-wa Zachodnia),naciągającymi klientów spoza Warszawy na "przejażdżki turystyczne" naokoło miasta (zamiast prosto do celu) za chore lichwiarskie stawki.
  Ale tu to łaskawcy palcem nie kiwną, przecież to ich koleżkowie.
  Jeżeli byście zabrali się za oszustów i czarne owce w swoim gronie, chętnie bym was popierał. A tak, to... tu się zgina dziób pingwina !
  I wielkie zdziwko, że ludzie wybierają Ubera - przynajmniej są pewni, że nikt ich nie orżnie !

 • Sylwester Hulk

  Oceniono 3 razy 3

  Hehe Wielkie DZIĘKUJEMY chłopaki- cebulaki. Druga piękna akcja dzięki której Uber zyska rekordowe zyski tego dnia :-) Nie pamiętacie jak było ostatnio? W tamtym roku Uber dzięki waszym płaczom zyskał 500% większe zyski tego dnia. 500 PROCENT rozumiecie de*ile? Nie podobają się przewozy osób? A coś takiego jak wolny rynek albo ewolucja coś wam mówi? Kierowcy UBER dziękują złotówiarzom za takie dni. Buziaki chłopaki- buraki hehe

 • wybranylogin

  Oceniono 7 razy 3

  Uber, Taxify są wygodne. Przede wszystkim pasażer ma pewność, że kierowca nie podjedzie gratem, a wręcz można sobie wybrać, żeby podjechało luksusowe auto jak się jest na randce z żoną. Nie trzeba się odzywać słowem, a kierowca wie gdzie jechać. Nie trzeba mieć przy sobie kart, gotówki, wystarczy telefon. Taksówkarze, skoro potrafią się zorganizować, mogliby zrewolucjonizować swoje metody, narzędzia pracy i... cennik. Też przecież mogą zlecić / zrobić swoją aplikację, oferować w niej rabaty czy wirtualne pieczątki za przejazdy z tą samą korporacją, zamiast tych niewygodnych papierowych kartek. Mam nadzieję, że taksówkarzom chodzi przede wszystkim o stówy, bo nie złotówy, które jeżdżą nielegalnie i kasują od w/w setki w górę, ale blokowanie miasta tak ruchliwego, jak Warszawa, jest jak pięść do nosa dla ich wizerunku i potencjalnych pasażerów. Wszyscy taksówkarze mogliby zawiesić płatności wobec Skarbu Państwa i już robi się mała dziura... Jeżeli Państwo by się przywaliło - masowy pozew. Lepszego sposobu na protest nie ma. ;)

 • satjez

  Oceniono 2 razy 2

  Mieszkam pod Warszawą i nawet z niekompetentnym kierowcą, który nie rozumie polskiego dojeżdżam na miejsce od 40 do 60 zł taniej, niż gdybym jechał normalną taksówką. Co do dłuższych tras, które wybierają Uberowcy: to serio, taksówkarze? Zapomnieliście już jak oszwabialiście ludzi, którzy nie patrzyli za was na drogę? Zapomnieliście o turystach, którym robiliście krajoznawcze wycieczki bez pytania? Zapomnieliście o awanturach, że tak blisko klient chce jechać? Zapomnieliście ile razy odmawialiście przejazdu, bo "za blisko" i się nie opłaca? To teraz macie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX