Miał aż 3 promile alkoholu i przewoził trójkę dzieci. Zatrzymał go inny kierowca

Jeden z mieszkańców Sochaczewa zauważył, że jadący przed nim pojazd często zmienia pasy ruchu i odbija się od krawężników. Postanowił zainterweniować. Okazało się, że jego kierowca miał we krwi aż 3 promile alkoholu. Przewoził samochodem trójkę swoich dzieci.

Do sytuacji doszło w ostatnią sobotę na obwodnicy Sochaczewa. Mężczyzna kierujący osobowym daewoo gwałtownie zmieniał pasy ruchu, jechał od prawej do lewej strony i odbijał się od krawężników. Zauważył to jeden z kierowców jadących za nim.

Obywatelskie zatrzymanie w Sochaczewie

Gdy 35-latek nabrał podejrzeń, że kierowca daewoo jest nietrzeźwy, zadzwonił na numer alarmowy i powiedział o swoich spostrzeżeniach, a następnie postanowił samodzielnie zatrzymać pojazd nietrzeźwego kierowcy.

Gdy nietrzeźwy kierowca daewoo na chwilę się zatrzymał, 32-letni mężczyzna podbiegł do pojazdu i zabrał kierowcy kluczyki, a następnie wyłączył silnik. Po wezwaniu policji okazało się, że 52-latek ma we krwi aż trzy promile alkoholu. Nie posiadał też prawa jazdy. W aucie przewoził trójkę swoich dzieci w wieku 8, 11 i 14 lat. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i wkrótce zostaną mu postawione zarzuty. Dzieci po zatrzymaniu ojca trafiły pod opiekę matki. 

- Skrajna nieodpowiedzialność to za mało, by określić zachowanie pijanego ojca. Mężczyzna poniesie teraz odpowiedzialność karną - informuje Agnieszka Dzik z sochaczewskiej policji. 

Jak dodaje, szczególne podziękowania należą się kierowcy, który zareagował we właściwy sposób, gdy tylko zobaczył zagrożenie na drodze. - Być może dzięki niemu nie doszło do tragedii na drodze - dodaje.

Czy tak będzie wyglądać policja przyszłości? Niepozorny samochodzik jest zaawansowanym robotem

Więcej o:
Komentarze (2)
Sochaczew. Pijany ojciec przewoził trójkę dzieci, zatrzymał go inny kierowca
Zaloguj się
  • wiserius

    Oceniono 1 raz 1

    Ja może jestem trochę zacofany, ale mam taki samochód, że aby wziąć kluczyki (ze stacyjki) trzeba najpierw wyłączyć silnik, a nie odwrotnie - jak pisze autor tego niebywałego news'a. No, ale w końcu technika idzie do przodu i właśnie jest odwrotnie: kluczyki, silnik? Tylko po co wtedy właściwie te kluczyki???

  • rozterka47

    Oceniono 1 raz 1

    Coraz cżęściej słyszymy o nieodpowiedzialnych rodzicach za kierownicą . kary powinny być bardzo surowe .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX