Protest mieszkańców Otwocka w godzinach szczytu. Objazdy i utrudnienia na DK 17

W piątek w godzinach szczytu kierowcy mogą się spodziewać utrudnień przy wyjeździe z Warszawy. Jazda drogą krajową numer 17 będzie utrudniona z powodu protestu organizowanego przez mieszkańców Otwocka. Policja przygotowała objazdy i będzie kierować ruchem.

Mieszkańcy Otwocka 12 października od godziny 16:30 do 18:30 będą protestować i domagać się przyznania dodatkowych środków na budowę nowej szkoły w Wólce Mlądzkiej. Protest będzie się odbywał w rejonie skrzyżowania ulicy Żeromskiego w Otwocku z drogą krajową nr 17.

DK 17. Utrudnienia z powodu protestu

Protest na popularnej "wylotówce" z Warszawy odbędzie się w godzinach największego natężenia ruchu. Policja informuje, że podczas protestu mogą wystąpić czasowe utrudnienia i proponuje kierowcom skorzystanie z objazdów. 

Warszawa-Lublin

Kierowcy jadący od strony Warszawy w kierunku Lublina mogą kierować się drogą krajową nr 2 z Warszawy do ronda w Stojadłach, później drogą krajową nr 50 do ronda w Kołbieli.

Mogą też kierować się drogą krajową nr 17 do miejscowości Wiązowna i na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 721 skręcić w kierunku Józefowa, później kontynuować podróż drogą wojewódzką nr 801 do skrzyżowania z drogą krajową nr 50 i dalej kierować się do ronda w Kołbieli.

Lublin-Warszawa

Jadący od strony Lublina do Warszawy, mogą na rondzie w Kołbieli skręcić w kierunku Mińska Mazowieckiego, dalej drogą krajową nr 50 do ronda w Stojadłach i dalej drogą krajową nr 2 do Warszawy.

Na rondzie w Kołbieli można też skręcić w drogę krajową nr 50 w kierunku Góry Kalwarii, kierować się do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 801, następnie przez Józefów do drogi wojewódzkiej nr 721 i do miejscowości Wiązowna, później drogą krajową nr 17 do Warszawy.

"Należy spodziewać się zwiększonego natężenia ruchu na większości dróg, dlatego apelujemy o wyrozumiałość i cierpliwość. Niewskazany jest pośpiech, zalecamy też zachowanie odpowiednich odstępów" - apeluje otwocka policja.

Wkurzają cię korki? Zobacz, w jaki sposób powinno się jeździć, żeby je rozładować

Więcej o: