Podczas patrolu natknęli się na 16-letniego "policjanta". Tłumaczył, że w przyszłości chce wybrać ten zawód

16-latek ubrał się w bluzę z napisem "Policja". Gdy zauważyli go policjanci, próbował uciekać. Później tłumaczył mundurowych, że nosił ubranie, bo marzy, aby w przyszłości zostać prawdziwym policjantem.

Mundurowi patrolujący teren Kozietuł (wieś w powiecie grójeckim) zauważyli nastolatka w bluzę z napisami "Policja". Postanowili z nim porozmawiać. 

Zatrzymali "przyszłego policjanta"

Na jednej ze stacji paliw w mazowieckiej wsi zakupy robił chłopiec ubrany w bluzę, która wzbudziła wątpliwości policjantów. 16-latek miał na sobie czarną bluzę moro z napisami "Policja". Gdy zobaczył, że na stację weszli policjanci, próbował uciekać. 

Udało się go jednak zatrzymać. W rozmowie z policjantami nastolatek tłumaczył, że kupił bluzę przez internet, a nosił ją, bo w przyszłości chce zostać policjantem.

Sytuacja, która z pozoru zdaje się być nieszkodliwa, wcale taka nie jest. Zgodnie z art. 61 kodeksu wykroczeń noszenie munduru nie będąc policjantem jest zabronione.

Interweniujący dzielnicowy zabezpieczył mundur, a nastolatek został przekazany pod opiekę rodzicowi. Sprawa zostanie skierowana do sądu rodzinnego, który oceni zachowanie 16-latka.

Pomyśl, zanim wyprzedzisz lub wyminiesz inne auto. Życie człowieka jest cenniejsze niż twój pośpiech

Więcej o: