Nie żyje babcia Alina, symbol słynnych rurek z bitą śmietaną na Wiatracznej

Rurki z bitą śmietaną przy Wiatracznej to jedna z najbardziej znanych cukierni w Warszawie. Jej pracownicy poinformowali właśnie o śmierci pani Aliny, która od lat przygotowywała rurki z kremem według tradycyjnych receptur i była twarzą tego miejsca.

Rurki z bitą śmietaną przy Wiatracznej to prawdziwie rodzinny biznes, w którym rurki z kremem są od lat przyrządzane według tych samych receptur. 50 lat temu maleńką cukiernię na Pradze-Południe założył Konstanty Pietrzykowski, a po latach przekazał lokal swojej córce - pani Alinie. Kobieta prowadziła cukiernię przez kilkadziesiąt lat. W 2013 roku przekazała ją swojemu wnukowi, Piotrowi Przewłockiemu. 

Rurki z bitą śmietaną przy Wiatracznej. Zmarła pani Alina

Dziś o smutnej wiadomości poinformowali pracownicy cukierni na Facebooku.

"Z ogromnym żalem musimy poinformować, że dziś w nocy odeszła od nas nasza kochana babcia Alina. Osoba uwielbiająca swoich klientów, mistrzyni pakowania rurek w zgrabne paczuszki, nasza ostoja. Miała 89 lat" - napisali pracownicy Rurek z bitą śmietaną przy Wiatracznej.

Mieszkańcy Warszawy składają rodzinie kondolencje i wspominają panią Alinę. 

"Panią Alinę znałem od 50 lat, odkąd zacząłem objadać się najlepszymi rurkami z bitą śmietaną na świecie" - napisał pan Stanisław. 

"Pani Alina i rurki były nieodłącznym elementem mojego dzieciństwa, bo ilekroć jeździłam z mamą na Grochów, to obowiązkowa była wizyta po ten przysmak" - wspomina pani Monika.

Śmierć pani Aliny komentują zwłaszcza mieszkańcy Grochowa, którzy przez lata bywali w cukierni regularnie i dobrze ją poznali.

"Grochów już nie jest ten sam bez pani Aliny, Warszawa też" - czytamy w komentarzach. 

Ta pani rozbraja szczerością. "Warszawa była szara, ale dziś nie jest lepiej. Przez ludzi"

Więcej o: