Tysiące wrzosów pod Pałacem Kultury, morze róż na placu Defilad. Posadzą 30 tysięcy roślin

Po południowej stronie Pałacu Kultury i Nauki można podziwiać blisko 13 tysięcy wrzosów, chryzantem i mrozów. Na Placu Defilad zasadzono z kolei trzy tysiące róż. Władze Warszawy zapowiadają, że do przyszłego roku roślin w centrum stolicy ma być jeszcze więcej.

Tej jesieni w Warszawie ma się pojawić ponad 30 tysięcy nowych roślin.To efekt kilku projektów realizowanych przez miasto.

Wrzosowisko pod Pałacem Kultury

Zasadzone pomiędzy ulicą Emilii Plater, alejami Jerozolimskimi i ulicą Marszałkowską czerwone i białe wrzosy, chryzantemy i mrozy to zapowiedź modernizacji zaplanowanej  na 2019 rok. Projekt zakłada posadzenie w centrum stolicy odpowiednio wybranych gatunków roślin, które mają nie tylko upiększać miasto, ale też oczyszczać powietrze i wpływać pozytywnie na zdrowie mieszkańców

 - Mieszkańcy mogą cieszyć się pięknem jesiennych roślin, zarówno przy najbardziej ruchliwych traktach komunikacyjnych, jak również w spokojniejszych zakątkach dzielnic - mówiła o projekcie prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Morze róż przy metrze Centrum

Dodatkowo w ramach realizacji projektu z budżetu partycypacyjnego „Morze róż na placu Defilad” pomiędzy stacją metra Centrum a Dworcem Centralnym posadzono trzy tysiące róż.

Nieco dalej, przy placu Politechniki, warszawiacy zobaczą 400 metrów kwadratowych rabat bylinowych (astry, bergenie, jeżówki, turzyce, liliowce, kocimiętka, szałwia omszona, czosnek skalny i rozchodniki). Już niedługo mieszkańcy będą też mogli podziwiać jesienne kwiaty w ponad pięciu tysiącach donic ustawionych na Trakcie Królewskim. Znajdą się w nich mrozy, a także kapusta ozdobna i wrzosy.

Zielona ściana na Ochocie

Warszawscy ogrodnicy posadzą także nowe rośliny na Ochocie. Rozpoczął się kolejny etap projektu „Zielona Ściana przy ul. Wawelskiej”, w ramach którego posadzono blisko 800 cisów (docelowo ma ich być ponad 3 tysiące). Oprócz tego dosadzonych zostanie trzy tysiące krzewów róż i śnieguliczki. Wraz z zazielenianiem kolejnych terenów Ochoty postępują też prace przy budowie systemu automatycznego nawadniania.

Wszystkie rośliny sadzone w stolicy są wybierane w oparciu o opracowany przez specjalistów dokument "Standardy kształtowania zieleni m.st. Warszawy”.

Czyszczą Pałac Kultury i Nauki. Zobacz różnicę na wideo. "Już niedługo taras zalśni śnieżną bielą"

Więcej o:
Komentarze (20)
Pałac Kultury Warszawa. W stolicy posadzą 30 tysięcy roślin
Zaloguj się
 • burkaklucha

  Oceniono 11 razy 9

  Mam nadzieję, że białych róż nie zabraknie.

 • jzd

  Oceniono 15 razy 7

  Już wasze nie doczekanie jak Cygan z Opola wygra to wam taki kwiatki zasadzi

 • adolfiutin11

  Oceniono 11 razy 5

  SUPER :)

 • kontonagazeta001

  Oceniono 18 razy 2

  kilka tysięcy róż ot tak sobie! A ktoś z państwa z Ratusza widział jak wygląda np. skwer Mieczysław Fogga (którego tak szumnie w lipcu śpiewano ale wstydliwy temat Jego skweru pominięto)? A ile zdrowych drzew w tym roku tam wycięto (chore i uschnięte stoją nadal), a jak wygląda fontanna! (choć trudno to już nazwać fontanną).. To też Środmieście... Z wierzchu ą i ę, róże pachną, a w głębi, kawałek dalej - syf i ruina?

 • bobislaw.borboje

  Oceniono 5 razy 1

  No to się tamtejsi żule, bezdomne menele i gumowe ryje musieli ucieszyć.

 • zenek_ma_kota

  Oceniono 2 razy 0

  Wreszcie coś powstanie na tym zasyfionym od wielu lat Placu Defilad.

 • an_ma_o

  Oceniono 3 razy -1

  Dlaczego upadla idea zburzenia pałacu :'( ... byloby jeszcze ładniej

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX