Wrak barki zniknie spod mostu Łazienkowskiego. "Szpeciła Warszawę i stanowiła zagrożenie"

Zapadła decyzja o usunięciu spod mostu Łazienkowskiego wraku opuszczonej barki Maristo, która stała tam nielegalnie od dziesięciu lat. Jej likwidacja będzie kosztowała 116 tysięcy złotych.

O usunięciu wraku barki spod mostu łazienkowskiego w Warszawie poinformował podczas spotkania z dziennikarzami prezes Wód Polskich, Przemysław Daca.

Most Łazienkowski: wrak barki stwarzał zagrożenie

- Podjęliśmy decyzję o tym, żeby zlikwidować wrak stojący u podnóża mostu Łazienkowskiego, który niewątpliwie zagraża bezpieczeństwu na szlaku wodnym, jak również z oczywistych powodów szpeci krajobraz Warszawy - mówił.

Jak dodał, barka pod mostem Łazienkowskim stoi nielegalnie od 2008 roku.

- Właściciele, stosując różne kruczki prawne, migali się od jakiejkolwiek odpowiedzialności. Nikt nie chciał z tym wrakiem nic zrobić mimo wyroków sądu i poleceń nakazujących usunięcie go -  tłumaczył Daca.

Rozbiórka wraku już się rozpoczęła i ma potrwać do końca października. Jak podaje serwis Tvnwarszawa, usunięcie wraku będzie kosztowało 116 tysięcy złotych.

Wcześniej barka płonęła

Przypominamy, że w lipcu tego roku barka Maristo została podpalona. Wcześniej było o niej głośno, gdy ktoś zawiesił na niej baner z napisem "Platforma Obywatelska".

Bulwary wiślane zaanektowane przez... samochody. "Strefa zamieszkania w praktyce"Więcej o: