Śledztwo ws. pobicia 14-letniej Turczynki zawieszone. Nieoficjalnie: Nabrano podejrzeń

Na początku roku na Ochocie miało dojść do pobicia na tle rasowym 14-letniej dziewczynki. Po kilku miesiącach śledztwo zawieszono. Nieoficjalnie mówi się o nieścisłościach w zeznaniach, a oficjalnie - o oczekiwaniu na opinie biegłego.

Jak informowaliśmy już wcześniej, na początku stycznia przy ul. Słupeckiej na warszawskiej Ochocie doszło do rasistowskiego ataku na 14-letnią dziewczynkę cudzoziemskiego pochodzenia. Ustalono, że była Turczynką. Sprawca miał krzyczeć "Polska dla Polaków". Dziewczynka trafiła do szpitala z poważnymi obrażeniami. Sprawę na policję zgłosił jej ojciec. 

Napaść nagłośniono w mediach. Zareagowali na nią najważniejsi politycy w kraju. Premier Mateusz Morawiecki, Mariusz Błaszczak, ówczesny minister spraw wewnętrznych i administracji,  zobowiązał służby do szybkiego znalezienia sprawcy. Komenda policji na Ochocie zapewniała, że sprawa traktowana jest priorytetowo. 

Pobicie 14-letniej Turczynki: śledztwo zawieszone

W tym tygodniu, dziesięć miesięcy od zdarzenia, poinformowano o zawieszeniu śledztwa. Jak tłumaczy  rzecznik warszawskiej prokuratury okręgowej Łukasz Łapczyński w rozmowie z TVN24, jest to spowodowane oczekiwaniem na opinię biegłego. - Chodzi o ustalenie charakteru obrażeń pokrzywdzonej oraz okoliczności i mechanizmu, w jakim mogły powstać - powiedział. 

Opinii można spodziewać się dopiero w połowie listopada

Policja nabrała wątpliwości?

Jak nieoficjalnie ustalili dziennikarze TVN24, śledczy, którzy prowadzą sprawę pobicia na Ochocie nabrali pewnych wątpliwości. Chodzi o nieścisłości w zeznaniach poszkodowanej 14-latki. Zdaniem policji, mogą wynikać one ze stresu, którego doświadczyła dziewczynka.

"Smoluchu" i "Możemy cię pobić". Sprawdziliśmy, czy Polacy reagują na przemoc na tle rasowym. Jest źle

Więcej o:
Komentarze (23)
Śledztwo ws. pobicia 14-letniej Turczynki zawieszone. Nieoficjalnie: Nabrano podejrzeń
Zaloguj się
 • snooka

  Oceniono 58 razy 12

  Po wylegitymowaniu Turczynki okazało się, że jest nią Jacek H.-B., który po raz kolejny w ramach eksperymentu wysmarował twarz pastą do butów firmy "KIWI".

 • shtalman

  Oceniono 25 razy 11

  Był słoń żółty, ale później był biały, wyjaśnia czarownik, ministerstwo wie i działa - tyle zrozumiałem z tego newsa

 • bratjolki

  Oceniono 29 razy 7

  Wszedzie w podobnych przypadkach - póki sprawa nie jest osądzona piszecie misie ze..
  "do przestępstwa MIAŁO dojść.... etc"
  A tu misie piesz w trybie dokonanym. Redaktorzy z Czerskiej dokonali oskarzenia i sąd wydali...
  "Turczynka ZOSTAŁA pobita na Pradze"

  No to jazda chłopcy (jezeli macie jakąś pewność czym naprawde jesteście) i wbierzcie Prokurature za mataczenie a śledczych za indolencję.
  Ewidentnie jeszcze nie doszło do nich ze zyjemy w #metoo swiecie a opinia i uczucia robią za fakty i dowody. "Wysoce prawdopodobne" stało sie niepodwazalnym faktem.

 • remoteisland

  Oceniono 35 razy 7

  Według "Policji" z Ochoty sobie wymyśliła, że została pobita. Ale faktem jest, że została pobita.
  Chyba "Policja" na Ochocie ma stres przedurazowy. Już się boją, że oskarżą jakiegoś "Prawdziwego Polaka" o pobicie. W dooopie mam taką "Policję".

 • brytnej

  Oceniono 14 razy 6

  Prawdziwy Kulson gdy ma wątpliwości sięga po taser.

 • 2bogaty-wienc-mondry

  Oceniono 7 razy 3

  Ale co się nagłośniło to się nagłośniło.Co się piany nabiło o faszyzmie i ksenofobii Polaków, to się nabiło. A jak było naprawdę...prawda nie jest ciekawa.

 • beton44

  Oceniono 7 razy 3

  O co idzie z tym "rasistowskim" atakiem - ta panna jest biała tak jak i my Polacy ???

 • czesiu.wisniak

  Oceniono 8 razy 2

  Pewnie dziewczyna chciała się spotkać z polskim chłopakiem, ale czujny tatuś nie pozwolił na zhańbienie honoru rodziny. No i zapomniał przy okazji, że już nie jest w Turcji i tutaj córka może się spotykać z kim chce i trzeba było wymyśleć wiarygodną wersję, dlaczego ją pobił. No ale rodzinka nie uzgodniła zeznań i wyszło jak wyszło.

 • tojestbardzoproste

  Oceniono 5 razy 1

  Cygany się pobiły, a GW chce z tego rasizm zrobić...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX