Atak siekierą pod Otwockiem. Trzy osoby ranne, sprawca zatrzymany

Na skwerze pod Otwockiem doszło do ataku ostrym narzędziem, najprawdopodobniej siekierą. Sprawca ranił trzech mężczyzn, a następnie próbował uciec z miejsca zdarzenia. Został już zatrzymany przez policję.

Do zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Sobienie Jeziory w powiecie otwockim. 

Atak siekierą na skwerku pod Otwockiem

Jak podaje Tvnwarszawa, do ataku doszło na skwerze przy ulicy Duży Rynek. Nie są jeszcze znane motywy, jakimi kierował się mężczyzna. Policję wezwano na miejsce po godzinie 16.

- Dostaliśmy zgłoszenie z numeru alarmowego 112, że nieznany mężczyzna, prawdopodobnie trzymający w ręku siekierę bądź inny niebezpieczny przedmiot, zaatakował przebywających na skwerku mężczyzn - powiedział w rozmowie z Tvnwarszawa Daniel Niezdropa z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

Sprawca zatrzymany, trzy osoby ranne

Po przyjeździe na miejsce policjanci dostrzegli sprawcę ataku, który oddalał się z miejsca zdarzenia. Udało im się go obezwładnić i zatrzymać. Wezwali też pomoc do trzech mężczyzn, którzy ucierpieli podczas ataku. Są w wieku 43 do 60 lat. Stan dwóch z nich wymagał przewiezienia do szpitala,  trzeci został opatrzony przez ratowników na miejscu.

Zatrzymany mężczyzna będzie teraz przesłuchiwany przez policję.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o: