Brutalny napad w Konstancinie. Napastnik pobił kobietę do nieprzytomności i próbował ją zgwałcić

Na przedmieściach Konstancina-Jeziorny doszło do brutalnego napadu na kobietę. Sprawca najpierw zaciągnął ofiarę w zarośla, a później pobił do nieprzytomności i próbował zgwałcić. Policja zatrzymała podejrzanego.

Do napadu doszło kilka dni temu w godzinach porannych. Starsza kobieta została siłą wciągnięta w pobliskie zarośla przez nieznanego mężczyznę. Sprawca napadu pobił ją tak dotkliwie, że na chwilę straciła przytomność. Następnie zerwał z kobiety ubranie i próbował ją zgwałcić. Gdy odchodził z miejsca zdarzenia, okradł jeszcze swoją ofiarę.

Konstancin-Jeziorna. Brutalny napad i próba gwałtu

Po napadzie kobieta zdołała wydostać się z zarośli i natychmiast zawiadomiła policję. Skierowano ją na szpitalną obserwację. Śledztwo w sprawie brutalnego napadu rozpoczęli miejscowi policjanci we współpracy z prokuraturą rejonową w Piasecznie.

Podejrzany w rękach policji

Trop prowadził śledczych do 48-letniego mężczyzny z powiatu sochaczewskiego, który zatrudnił się niedawno w jednej z pobliskich firm. Wcześniej był już oskarżony za podobne przestępstwa.

Policjanci zatrzymali podejrzanego, a sąd na wniosek prokuratury zadecydował, że najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. 48-latek usłyszał już zarzut dokonania rozboju i usiłowania zgwałcenia kobiety. Grozi mu za to kara do 12 lat pozbawienia wolności. 

Był pewien, że policjanci wlepią bezdomnemu mandat. Bardzo się pomylił. "Jestem w ciężkim szoku"

Więcej o: