40. PZU Maraton Warszawski. Znamy już zwycięzców. Polacy na podium

Ulicami Warszawy biegną maratończycy 40. PZU Maratonu Warszawskiego. Kilka minut po godzinie 12 linię mety przekroczyli pierwsi biegacze. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad osiem tysięcy osób.

W niedzielę, 30 września, odbywa się jubileuszowy, 40. PZU Maraton Warszawski. Biegacze wystartowali o godzinie 9, po zaledwie trzech godzinach, pierwsi uczestnicy dobiegli do mety. 

Zwycięzcy PZU Maratonu Warszawskiego

Jako pierwszy linię mety 40. PZU Maratonu Warszawskiego przekroczyli obywatele Kenii. Zwycięzcami tegorocznej edycji maratonu jest David Metto, który dobiegł z czasem 2:12.44 oraz Beatrice Cherop (2:35.22).

Na podium stanęli również Francuz, Florian Carvalho (FRA) z czasem 2:15:14 i Polak Adam Nowicki, który pokonał trasę maratonu w 2:17:43 oraz Anna Łapińska z czasem 2:38:41 oraz Elena Dolinin (Izrael) z czasem 2:38:46.

Nagrodą główną dla zwycięzcy 40. PZU Maratonu Warszawskiego jest rodzinny SUV Fiat 500X.

40. PZU Maraton Warszawski

W tegorocznej edycji PZU Maratonu Warszawskiego wzięło 8300 osób. Biegacze wyruszyli w ponad 42-kilometrową trasę spod stadionu Polonii i pobiegli w kierunku Parku Fontann przy Wisłostradzie, gdzie znajduje się meta.

W związku z maratonem warszawiacy mogą spodziewać się dużych utrudnień. Pierwsze zmiany pojawiły się już w sobotę wieczorem. 

Po godzinie 12 Zarząd Transportu Miejskiego poinformował, że ruch na niektórych ulicach powoli wraca do normy. Ruch tramwajów jest już wznowiony m.in. w Al. Jerozolimskich, na moście Poniatowskiego oraz w ciągu ulic Andersa i Mickiewicza. 

Uczestnicy 40. PZU Maratonu Warszawskiego zakończą bieg w niedzielę o godzinie 16.

Jak biegać szybciej? Pytania i odpowiedzi z trenerką Weroniką Zielińską

Więcej o: