40. PZU Maraton Warszawski przebiegnie ulicami Warszawy. Będą duże utrudnienia w ruchu

W najbliższą niedzielę w godzinach 9-16 odbędzie się 40. PZU Maraton Warszawski. Ulice w kilku dzielnicach będą w tym czasie wyłączone z ruchu samochodowego, a autobusy pojadą objazdami. Pierwsze utrudnienia zaczną się już w sobotę wieczorem.

W związku z maratonem mieszkańcy muszą się przygotować na utrudnienia. Ulice będą zamykane i otwierane w miarę przemieszczania się biegaczy trasą maratonu.

PZU Maraton Warszawski. Trasa biegu

W czasie maratonu z ruchu samochodowego wyłączonych będzie kilkanaście ulic. Bieg zacznie się o godzinie 9, ale niektóre ulice zostaną wyłączone z ruchu już w sobotę od godziny 20.

Uczestnicy biegi wystartują z ul. Konwiktorskiej i pobiegną ulicami na trasie: Muranowska (jezdnia północna), gen. Andersa, A. Mickiewicza (jezdnia wschodnia od gen. J. Zajączka), plac Wilsona (zamknięcie ok. godz. 8.26), Z. Krasińskiego (jezdnia południowa), Wybrzeże Gdyńskie (jezdnia zachodnia), R. Krajewskiego, Zakroczymska, Konwiktorska, Bonifraterska, Międzyparkowa, Z. Słomińskiego (jezdnia południowa), S. Starzyńskiego (jezdnia południowa), most Gdański (jednia południowa; zamknięcie ok. godz. 8.40) i Wybrzeże Helskie.

Dalej maratończycy będą biegli od alei głównej Warszawskiego ZOO trasą: Ratuszowa, Wybrzeże Helskie, Wybrzeże Szczecińskie, most Świętokrzyski (jezdnia północna), Zajęcza, Topiel, Z. Herberta, Rozbrat (zamknięcie ok. godz. 9.06), Górnośląska, J. Hoene-Wrońskiego, al. T. Hoopfera, alejki parku Łazienki Królewskie, J. Gagarina (bieg jezdnią północną, z zachowaniem przejezdności w dwóch kierunkach na jednym pasie), Belwederska, Al. Ujazdowskie (jezdnia wschodnia od pl. Na Rozdrożu; zamknięcie ok. godz. 9.09), pl. Trzech Krzyży (jezdnia wschodnia), Nowy Świat, rondo Ch. de Gaulle’a, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, Miodowa, pl. Krasińskich, Bonifraterska, Muranowska (jezdnia północna), gen. W. Andersa, A. Mickiewicza (jezdnia wschodnia od gen. J. Zajączka), pl. Wilsona, A. Mickiewicza, Rudzka, Lektykarska, Podleśna, Gwiaździsta, Wybrzeże Gdyńskie (jezdnia zachodnia), R. Krajewskiego, Zakroczymska, Konwiktorska, Bonifraterska, Międzyparkowa, Z. Słomińskiego (jezdnia południowa), most Gdański (jezdnia południowa), S. Starzyńskiego (jezdnia południowa), Namysłowska, Ratuszowa (zamknięcie ok. godz. 8.44), Wybrzeże Helskie, Wybrzeże Szczecińskie, S. Okrzei, Jagiellońska, J. Zamoyskiego, Sokola, Wybrzeże Szczecińskie (jezdnia wschodnia), most Świętokrzyski (jezdnia północna; zamknięcie ok. godz. 8.50), Zajęcza, Dobra (zamknięcie ok. godz. 10.27), Karowa, Wybrzeże Kościuszkowskie (jezdnia zachodnia), Wybrzeże Gdańskie (jezdnia zachodnia).

Meta zlokalizowana będzie na wysokości Multimedialnego Parku Fontann.

Trasa 40. PZU Maratonu WarszawskigoTrasa 40. PZU Maratonu Warszawskigo fot. PZU Maraton Warwszaski

Głównemu biegowi będzie towarzyszył bieg na 5 km. Jego uczestnicy wystartują o godz. 9.30 z ul. Konwiktorskiej. Uczestnicy przebiegną ulicami: Muranowska, gen. W. Andersa, A. Mickiewicza, pl. T.W. Wilsona, Z. Krasińskiego, Wisłostrada do mety na wysokości ul. Sanguszki.

Maraton w Warszawie - zamknięte ulice

W związku z zamknięciem Wisłostrady (na odcinku między ul. Krasińskiego i ul. Grodzką) od 21:00 w sobotę 29 września do 20:30 w niedzielę 30 września ruch w kierunku południowym powinien odbywać się ulicami położonymi na zachód od rejonu Starego i Nowego Miasta (głównie ciągiem Al. Jana Pawła II).

Ulica Konwiktorska będzie zamknięta od godziny 20:00 w sobotę do  godz. 15:30 w niedzielę, zakaz parkowania i postoju wzdłuż ulicy oraz w zatokach będzie obowiązywał do godziny 18:00 w dniu 30 września.

Wybrzeże Gdańskie na odcinku między ul. Krasińskiego a ul. Grodzką (jezdnia zachodnia) będzie zamknięte w sobotę od 21:00 do 20:30 w niedzielę (ruch będzie przywracany stopniowo od 19:30).

W rejonie Placu Hallera komunikacja będzie odbywać się w oparciu o przejezdne przez cały czas we wszystkich kierunkach Rondo Starzyńskiego (za wyjątkiem ruchu
w kierunku ul. św. Wincentego). W czasie trwania biegu wjazd do tego rejonu powinien odbywać się od strony ul. Modlińskiej z uwagi na zamknięcie wjazdu na Pragę Mostem Gdańskim, zaś wyjazd w kierunku Bródna przez ul. Modlińską i Trasę Toruńską; utrudnienia będą występować w godz. 8:40-15:00.

Szczegółowe informacje dotyczące wszystkich zamkniętych podczas maratonu ulic można znaleźć TUTAJ.

PZU Maraton Warszawski. Autobusy i tramwaje zmienią trasy

W związku z organizacją 40. PZU Maratonu Warszawskiego przewidziane są zmiany w komunikacji miejskiej. Niektóre przystanki zostaną czasowo wyłączone z ruchu, a autobusy i tramwaje pojadą zmienionymi trasami.

Na czas maratonu trasy zmienią między innymi linie autobusowe 178, 227, 503, 118, 185, 385, 102, 105, 107, 108, 111, 116, 117, 188, 121, 122, 166, 180, 185, 195.

30 września w rejonie pl. Hallera uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa „Z70”, która pojedzie trasą: Pl. Hallera 07 (przystanek dla wsiadających) – pl. Hallera – Jagiellońska – rondo Starzyńskiego – Jagiellońska – pl. Hallera – PL.HALLERA 08 (przystanek dla wysiadających) – Pl. Hallera 07.

Zmienionymi trasami pojadą też linie tramwajowe 6, 7,9, 13, 15, 18, 22, 24, 25.

Pełna lista zmian komunikacyjnych dostępna jest TUTAJ.

Tylko 8 sekund. Tyle potrafi trwać zielone światło dla pieszych w Warszawie. "Biegnę aż wpadnę pod koła"

Więcej o: