Każdy niemowlak w Warszawie dostanie od miasta wyprawkę wartą 550 złotych

Każde dziecko urodzone w Warszawie dostanie wyprawkę wartą 550 złotych - zadecydowała Rada Warszawy. Wyprawka będzie zawierała najpotrzebniejsze rzeczy w pierwszych miesiącach życia, a żeby ją dostać wystarczy płacić podatki w stolicy.

Podczas czwartkowego posiedzenia Rady Warszawy przegłosowano uchwałę "Wyprawka dla Warszawskiego Malucha". Wyprawkę dostaną rodzice dzieci urodzonych po 1 kwietnia 2019 roku. 

Wyprawka będzie przyznawana na podstawie wniosku, który będzie należało złożyć najpóźniej miesiąc od narodzin dziecka. Na przyznanie wyprawki nie będą miały wpływ dochody rodziców. Wystarczy płacenie podatków w Warszawie. 

Wyprawka dla niemowlaka: ubranka, kosmetyki i pieluchy

Jak informuje "Gazeta Wyborcza", o przyznanie wyprawki noworodkom wnioskowali rodzice.

- To pomysł naszych aktywnych rodziców. Złożyli petycję na ręce prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz, by - na wzór fiński – noworodki otrzymały pomoc od miasta w formie wyprawki. Podpisało się ok. 700 osób - mówił w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Tomasz Pactwa, dyrektor warszawskiego Biura Pomocy i Projektów Społecznych.

Dokładna zawartość wyprawki będzie jeszcze konsultowana z rodzicami w ramach projektu pilotażowego. Na razie wiadomo, że mają się w niej znaleźć między innymi ubranka, kosmetyki, akcesoria do pielęgnacji i zestaw pieluch. Wszystko ma być zapakowane w praktyczny kosz.

Co oprócz 500 plus rodzicom oferuje państwo?

Więcej o: