Koniec nielegalnych wyścigów samochodowych. Wokół Stadionu Narodowego pojawi się 120 progów zwalniających

Mieszkańcy okolic stadionu PGE Narodowego od lat skarżą się na wycie silników aut. Miłośnicy szybkiej jazdy urządzają tam sobie wyścigi samochodowe. Już niedługo, bo na błoniach wokół stadionu pojawi się 120 progów zwalniających.

Mieszkańcy Pragi-Południe w Warszawie, którzy od lat walczą z nielegalnymi wyścigami samochodowymi w końcu osiągnęli swój cel. 

Koniec z wyścigami pod Narodowym

Jak informuje Onet.pl, przy PGE Narodowym w Warszawie pojawi się 120 progów zwalniających. Mają powstrzymać kierowców, którzy nocami organizują na przystadionowym parkingu amatorskie wyścigi samochodowe.

Wszystkie progi zostaną umieszczone na błoniach przy PGE Narodowym. - Najwięcej progów znajdzie się na prostym odcinku błoni, na którym zazwyczaj odbywały się "drifty". Mamy nadzieję, że to ukróci to ten proceder - mówi Monika Borzdyńska, rzeczniczka PGE Narodowego w rozmowie z Metrowarszawa.pl.

Do tej pory warszawiaków z Saskiej Kępy, Kamionka, ul. Targowej czy okolic Dworca Wschodniego często budził ryk silników i pisk opon. Problem był wielokrotnie zgłaszany na policję. Niestety, kiedy funkcjonariusze przyjeżdżali, rajdowców-amatorów już nie było.

Mieszkańcy od dawna prosili o interwencję władz. W końcu ich gehenna się skończy. Kilka tygodni temu władze stadionu odpowiedziały na prośbę senatora Marka Borowskiego, który wystąpił do nich o poprawę bezpieczeństwa na błoniach przy PGE Narodowym.

Przetarg na montaż 120 nowych progów zwalniających przy stadionie w Warszawie został już rozstrzygnięty. Prace mają zakończyć się do października tego roku. 

Jak jeżdżę po Warszawie, to...

Więcej o:
Komentarze (36)
Koniec nielegalnych wyścigów samochodowych. Wokół Stadionu Narodowego pojawi się 120 progów zwalniających
Zaloguj się
 • occam

  Oceniono 45 razy 27

  Niech całą Warszawę obs>ają progami zwalniającymi, bo egzekwowanie prawa przez policję jest po prostu NIE WY KO NA LNE w obecnej sytuacji pilnowania pomników i spisywania ludzi z kwiatkami.
  JPRD, państwo jest rzeczywiście teoretyczne.
  Jojo i komendant stołecznej do dymisji.

 • pomaranczowoczarny

  Oceniono 16 razy 12

  Niech nie będzie NICZEGO. Tyle lat upłynęło a wciąż aktualne hasło. Nie prościej było zamontować więcej kamer i karać tych co robią źle?

 • whole_train

  Oceniono 12 razy 8

  Egzekucja przepisów po polsku XD

 • stachud

  Oceniono 5 razy 5

  A kulosny od czego są w tym mieście? Dlaczego na nich płacimy? Tylko strajkować potrafią i pisowi się podlizywać.

 • wielkioprawca

  Oceniono 6 razy 4

  I tak to jest jak jakaś idiotka ze wsi zostaje jakąś radną i nie ma w głowie poukładane i jedyne co zna to jedynie sztuczne wertepy. Podpowiadam: Policja, zwężki, spamwana głośna kostka brukowa, fotoradar. Ale nie wybierani są na radnych idioci to pózniej mamy idiotyczne rozwiązania na drogach a niektórzy masochiści się jeszcze cieszą. Po kiego grzyba remontować dziurawe drogi z naruralnymi zwalniaczami jak podczas remontu jeden z drugim idiotą karzą zamontować hopki. Naszczęście problem dotyczy małych samochodów bo dla pojazdów typu SUV to mogą to dziadostwo montować na potęgę.

 • wladgad

  Oceniono 10 razy 4

  Skończy się jednocześnie jeżdżenie na rolkach, deskach i rowerach. Tak przestrzeń służąca rekreacji zamieni się w dziadowstwo.

 • natassja

  Oceniono 8 razy 4

  Nie mieszkam w stolicy ale ze wszech miar popieram. Nie można mieć nastawienia, że "w państwie teoretycznym policja jest niezdolna do zatrzymania". Skoro ludzie popełniają wykroczenia, to trzeba po łapach, łącznie z połamaniem, skoro są przestępcami i przeszkadzają innym sprowadzając zagrożenie na drodze.

 • shtalman

  Oceniono 9 razy 3

  Świetna wiadomość, półgłówków w samochodach i na motocyklach karać w mieście ile wlezie, oraz konfiskować pojazdy

 • big_chlebowski

  Oceniono 2 razy 2

  Ten teren, chociażby wzorem wiedeńskiego Prateru, w ogóle powinien być wyłączony z ruchu samochodowego i przeznaczony dla spacerowiczów, rolkarzy, rowerzystów itp. Ale w tym mieście każdy kawałek wolnej przestrzeni musi być rozjeżdżony przez samochody.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX