Koniec nielegalnych wyścigów samochodowych. Wokół Stadionu Narodowego pojawi się 120 progów zwalniających

Mieszkańcy okolic stadionu PGE Narodowego od lat skarżą się na wycie silników aut. Miłośnicy szybkiej jazdy urządzają tam sobie wyścigi samochodowe. Już niedługo, bo na błoniach wokół stadionu pojawi się 120 progów zwalniających.

Mieszkańcy Pragi-Południe w Warszawie, którzy od lat walczą z nielegalnymi wyścigami samochodowymi w końcu osiągnęli swój cel. 

Koniec z wyścigami pod Narodowym

Jak informuje Onet.pl, przy PGE Narodowym w Warszawie pojawi się 120 progów zwalniających. Mają powstrzymać kierowców, którzy nocami organizują na przystadionowym parkingu amatorskie wyścigi samochodowe.

Wszystkie progi zostaną umieszczone na błoniach przy PGE Narodowym. - Najwięcej progów znajdzie się na prostym odcinku błoni, na którym zazwyczaj odbywały się "drifty". Mamy nadzieję, że to ukróci to ten proceder - mówi Monika Borzdyńska, rzeczniczka PGE Narodowego w rozmowie z Metrowarszawa.pl.

Do tej pory warszawiaków z Saskiej Kępy, Kamionka, ul. Targowej czy okolic Dworca Wschodniego często budził ryk silników i pisk opon. Problem był wielokrotnie zgłaszany na policję. Niestety, kiedy funkcjonariusze przyjeżdżali, rajdowców-amatorów już nie było.

Mieszkańcy od dawna prosili o interwencję władz. W końcu ich gehenna się skończy. Kilka tygodni temu władze stadionu odpowiedziały na prośbę senatora Marka Borowskiego, który wystąpił do nich o poprawę bezpieczeństwa na błoniach przy PGE Narodowym.

Przetarg na montaż 120 nowych progów zwalniających przy stadionie w Warszawie został już rozstrzygnięty. Prace mają zakończyć się do października tego roku. 

Jak jeżdżę po Warszawie, to...

Więcej o: