Utrudnienia w Warszawie. W sobotę dwie duże manifestacje przejdą przez centrum

Kilkanaście tysięcy związkowców zapowiedziało udział w dwóch manifestacjach zaplanowanych na sobotę. Chcą w ten sposób podkreślić niezadowolenie z zamrożonych od ośmiu lat pensji w tzw. budżetówce.

W pierwszej manifestacji wezmą udział nauczyciele. Od rana w sobotę będą zbierać się przed Torwarem, czoło marszu ma być uformowane na Rondzie Sedlaczka. O godzinie 11 wyruszą w kierunku Placu Trzech Krzyży. Przejdą ulicami Łazienkowską, Rozbrat i Książęcą.

Na placu, o godzinie 12:00 dołączą do drugiej manifestacji organizowanej przez Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych. Kilkanaście tysięcy osób przemaszeruje Alejami Ujazdowskimi przed Kancelarię Premiera. Manifestacja ma zakończyć się o godzinie 15.

Na utrudnienia powinni przygotować się nie tylko kierowcy, ale również pasażerowie komunikacji miejskiej. Na czas przemarszu związkowców na trasy objazdowe zostaną skierowane linie: 107, 108, 116, 118, 127, 159, 162, 166, 171, 180, 222, 503, 517 i 518.

Szczegółowe trasy objazdów dostępne są na stronie Zarządu Transportu Miejskiego.

Żądają podwyżki płac

Związkowcy z zakładów budżetowych górnictwa i energetyki, przemysłu, oświaty i nauki, usług publicznych, budownictwa i przemysłu drzewnego, transportu, handlu, usług oraz kultury i sztuki mają protestować pod hasłem "Polska potrzebuje wyższych płac".

Jednym z najważniejszych postulatów jest podwyższenie płac, brak umów śmieciowych, przestrzeganie praw pracowniczych oraz wprowadzenie emerytur pomostowych oraz uzależnionych od stażu pracy.

Zobacz, jak dobrze zaplanować urlop w 2018 roku i zyskać na tym prawie 2 tygodnie wolnego

Więcej o: