Kierowca wywrotki, który śmiertelnie potrącił 12-latka z zarzutami. "Nie zauważył chłopca"

Nowe informacje w sprawie tragicznego wypadku w Ursusie. Kierowca samochodu ciężarowego zbliżając się do przejścia dla pieszych nie zachował należytej ostrożności.

- We wtorek prokurator przedstawił kierowcy ciężarówki zarzut spowodowania wypadku drogowego, w wyniku którego śmierć poniósł 12-letni chłopiec przechodzący przez przejście dla pieszych - powiedział Łukasz Łapczyński z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Jak dodał, kierowca ciężarówki, zbliżając się do przejścia dla pieszych, „nie zachował szczególnej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa znajdującemu się na pasach pieszemu”.

- Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Tłumaczył, że nie zauważył chłopca na przejściu dla pieszych w trakcie wykonywanego manewru skrętu w prawo - precyzuje prokurator.

Do potrącenia 12-letniego Kuby doszło w poniedziałek u zbiegu Kolorowej i Tomcia Palucha. Nastolatek był zawodnikiem lokalnego klubu piłkarskiego KS Ursus Warszawa. W sobotę wszystkie mecze drużyny mają być poprzedzone minutą ciszy.

Więcej o: