Południowa Obwodnica Warszawy. Na budowie znaleziono pocisk z II wojny światowej

Dziś rano na terenie budowy Południowej Obwodnicy Warszawy znaleziono pocisk, który najprawdopodobniej pochodzi z czasów drugiej wojny światowej. Na miejscu są saperzy i policja.

Pocisk artyleryjski znaleziono na terenie budowy na Ursynowie, w okolicach ronda przy zbiegu ulic Stryjeńskich i Płaskowickiej. Teren ewakuowano, a na miejscu pracuje patrol saperski.

Niewybuch na terenie POW

Znaleziony na budowie niewybuch najprawdopodobniej pochodzi z czasów drugiej wojny światowej.

- Znaleziono niewybuch o wymiarach trzydzieści na siedem centymetrów - powiedział Antoni Rzeczkowski z wydziału prasowego Komendy Stołecznej Policji w rozmowie z reporterem Tvnwarszawa.

Policja podaje, że nie było konieczności ewakuowania okolicznych budynków. Ruch samochodowy w okolicy odbywa się normalnie.

Południowa Obwodnica Warszawy. Trwa budowa

Południowa Obwodnica Warszawy w całości ma powstać do 2020 roku. Wraz z nią wybudowany zostanie most Południowy. Wzdłuż całego odcinka obwodnicy ma również powstać droga rowerowa. Ma być poprowadzona także nad tunelem wzdłuż ulicy Płaskowickiej. O dołączeniu drogi rowerowej do projektu Południowej Obwodnicy Warszawy poinformował urząd dzielnicy Ursynów. Ścieżka zostanie oddana do użytku w III kwartale 2020 roku. 

Obecnie do dyspozycji kierowców jest oddany fragment POW od węzła Konotopa do węzła Puławska wraz z fragmentem trasy S79 od lotniska do ulicy Marynarskiej.

Tydzień na Gazeta.pl. Tych materiałów nie możesz przegapić! SPRAWDŹ

Miasto było skazane na korki, dlatego zbudowali podwieszane metro

Więcej o: