Piotr Guział zrezygnował z kandydowania i poparł Jakiego. "Będzie moim wiceprezydentem"

Piotr Guział poinformował, że wycofuje się z wyścigu o fotel prezydenta Warszawy. Kandydat Zjednoczonej Prawicy Patryk Jaki obiecał natomiast, że jeśli wygra wybory, to Guział zostanie wiceprezydentem.

Piotr Guział ogłosił swoją decyzję podczas konferencji Patryka Jakiego zwołanej u zbiegu ulic Kolejowej i Towarowej.

Wybory samorządowe. Guział nie będzie kandydować

Piotr Guział zapowiedział, że zrzeka się swojej kandydatury i poprze w wyborach Jakiego.

- Dołączam do niego jeszcze przed pierwszą turą wyborów. Pokazał się jako człowiek ambitny, zdeterminowany, który ma wizję. Po raz pierwszy mamy kandydata, który ma wieloletnią wizję i ma szansę wygrać wybory. Jestem przekonany, że wygra - dodał.

Jaki obiecał Guziałowi fotel wiceprezydenta

Patryk Jaki obiecał podczas konferencji, że przyzna Guziałowi funkcję wiceprezydenta Warszawy. 
 
- Piotr Guział będzie moim wiceprezydentem. To człowiek, który stworzył największy ruch społeczny w Warszawie - mówił Jaki. Jak dodał, Guział miałby odpowiadać za organizację największych imprez w stolicy, kwestie związane z kulturą oraz "szeroko pojęte sprawy społeczne". 

Jaki skomentował też poparcie Guziała na swoim Twitterze. "Dołącza do nas lewica. Widzicie w otoczeniu mojego konkurenta kogoś z prawicy? Chcę stolicy dla wszystkich" - napisał.

Piotr Guział ogłosił swoją kandydaturę pod koniec sierpnia. Niedługo po tym oskarżył Rafała Trzaskowskiego o kradzież hasła wyborczego.

Droga donikąd za prawie 3 mln złotych. Mieszkańcy Ursynowa zaniepokojeni inwestycją

Więcej o: