Pszczeli mapping pojawi się na Pałacu Kultury

PKiN na kilka godzin zmieni się w wielki ekran kinowy. W środę pokazane zostaną na nim pszczele animacje z okazji 6. edycji akcji społecznej Adoptuj Pszczołę.

Świetlny pokaz będzie można oglądać na fasadzie Pałacu Kultury i Nauki od ulicy Marszałkowskiej. Rozpocznie się on o 20:30 w środę 12 września a skończy późno w nocy. Pokazowi będzie towarzyszyć muzyka tworzona na żywo przez kwartet Sadkowska-Nowicki-Domagalski-Strycharski.

"Przemieni fasadę Pałacu Kultury"

Jak czytamy w informacji Greenpeace: „Projekcja przygotowana została przez kolektyw kilku.com, zajmujący się projektowaniem komunikacji wizualnej. Mapping to szczególna forma multimedialna, która przemieni statyczną fasadę Pałacu Kultury w ruchomy obraz i tchnie w nią życie. Dzięki połączeniu widowiskowej technologii i wyjątkowego w skali miasta miejsca ekspozycji chcemy zwrócić uwagę widzów na problemy, które stoją przed zapylaczami. Projekcję będzie dobrze widać z Placu Defilad i od strony ul. Marszałkowskiej, a przy dobrej przejrzystości powietrza nawet z prawobrzeżnej Warszawy”

Część akcji Adoptuj Pszczołę

To świetlne wydarzenie jest częścią społecznej akcji Adoptuj Pszczołę organizowanej przez Greenpeace. Dzięki niej każdy może pomóc tym sympatycznym owadom. Celem działania jest zapewnienie bezpieczeństwa i przyjaznego środowiska pszczołom. To również ważne dla ludzi, gdyż pszczoły i inne owady zapylające pozwalają nam produkować wiele artykułów żywnościowych. Akcja ta organizowana jest od 6 lat.

Czyszczą Pałac Kultury i Nauki. Zobacz różnicę na wideo. "Już niedługo taras zalśni śnieżną bielą"

Więcej o: