Policjant pobity w centrum Warszawy. Policja szuka tych czterech mężczyzn

W południe w okolicach ulicy Kruczej w Warszawie cztery osoby dotkliwie pobiły policjanta w cywilu. Mężczyzna z obrażeniami głowy i tułowia trafił do szpitala. Trwają poszukiwania sprawców.

Policjant załatwiał służbowe sprawy w siedzibie prokuratury przy ulicy Kruczej. Chwilę po godzinie 12, wyszedł z budynku i piechotą miał przejść do komendy przy ulicy Wilczej. Po drodze wstąpił do banku. Miał przy sobie teczkę.

Policjant pobity w centrum Warszawy

Sprawcy natknęli się na niego właśnie przed bankiem. Mogli pomyśleć, że mężczyzna po wyjściu z banku ma w teczce pokaźną sumę pieniędzy. Mężczyźni się przeliczyli, bo policjant w banku wypłacił niewielką kwotę pieniędzy z prywatnego konta.

- Nagle podbiegło do niego czterech mężczyzn, powalili go na ziemię i zaczęli bić po całym ciele. Po tym jak go skopali, zabrali teczkę i uciekli - relacjonuje komisarz Robert Szumiata ze śródmiejskiej policji.

Sprawcy są poszukiwani. Jak podała policja, poruszają się czarnym audi na francuskich numerach rejestracyjnych B-PD1901. Opublikowała też zdjęcie z monitoringu, które przedstawia podejrzanych poszukiwanych mężczyzn.

Jak dodaje Szumiata, na razie nie wiadomo, czy sprawcy mieli świadomość, że atakują policjanta. Funkcjonariusz z obrażeniami głowy i tułowia trafił do szpitala. Jego stan jest stabilny. 

Warszawiacy wpadają pod tramwaje z powodu smartfonów. Są jak zombie

Więcej o:
Komentarze (192)
Policjant pobity w centrum Warszawy. Policja szuka tych mężczyzn
Zaloguj się
 • six_a

  Oceniono 176 razy 162

  gdyby to nie był policjant, to te zdjęcia by się ukazały po 6 miesiącach od tego, jak policja by stwierdziła, że niedasię.

 • freon

  Oceniono 167 razy 119

  Spoko, spotkają się 11 listopada jak pan policjant będzie ochraniał pochód panów poszukiwanych :)

 • dvla

  Oceniono 84 razy 80

  Jak dotyczy policjanta to w 3 godziny da się opublikować nagrania z monitoringu :-) W innych sprawach trwa to czesto kilka miesięcy

 • siwywaldi

  Oceniono 93 razy 77

  Jedno co bidakowi zostało, to pójść na policję i złożyć obszerne, trwające ze dwie godziny zeznania... :-))

  A na poważnie, to zaczyna się robić niewesoło. Ale CZEGO wymagać od policji, skoro od trzech lat szkolona jest ona głównie do pilnowania barierek i spisywania przestępców obnoszących się z białymi różami...

  Niedługo będzie zapowiadany protest policjantów w sprawie podwyższenia im wynagrodzeń. Zastanawiam się CO biedacy zrobią, jak Jojo wezwie najmłodszych, a więc tych nie mogących protestować świeżo skoszarowanych gliniarzy, którzy spuszczą im pałami wpierdziel i rozgonią ich na cztery wiatry. Bo przecież jak mawiał Roch Kowalski z "Potopu", rozkaz to rozkaz... :-))

 • piszedoosla

  Oceniono 41 razy 39

  Tak szybko publikuja nagrania? Czy policjantow nie obejmuje zwloka paru miesiecy?

 • topel

  Oceniono 36 razy 32

  Policja nie potrafi odróżnić rejestracji francuskich od niemieckich ? nieźle...

 • tdf-888

  Oceniono 34 razy 30

  No proszę. Gdy padło na policjanta to filmiki z facjatami podejrzanych są publikowane tego samego dnia. W innym przypadku policja zwraca się o pomoc w rozpoznaniu kilka miesięcy po wydarzeniach

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX