Policjant pobity w centrum Warszawy. Policja szuka tych czterech mężczyzn

W południe w okolicach ulicy Kruczej w Warszawie cztery osoby dotkliwie pobiły policjanta w cywilu. Mężczyzna z obrażeniami głowy i tułowia trafił do szpitala. Trwają poszukiwania sprawców.

Policjant załatwiał służbowe sprawy w siedzibie prokuratury przy ulicy Kruczej. Chwilę po godzinie 12, wyszedł z budynku i piechotą miał przejść do komendy przy ulicy Wilczej. Po drodze wstąpił do banku. Miał przy sobie teczkę.

Policjant pobity w centrum Warszawy

Sprawcy natknęli się na niego właśnie przed bankiem. Mogli pomyśleć, że mężczyzna po wyjściu z banku ma w teczce pokaźną sumę pieniędzy. Mężczyźni się przeliczyli, bo policjant w banku wypłacił niewielką kwotę pieniędzy z prywatnego konta.

- Nagle podbiegło do niego czterech mężczyzn, powalili go na ziemię i zaczęli bić po całym ciele. Po tym jak go skopali, zabrali teczkę i uciekli - relacjonuje komisarz Robert Szumiata ze śródmiejskiej policji.

Sprawcy są poszukiwani. Jak podała policja, poruszają się czarnym audi na francuskich numerach rejestracyjnych B-PD1901. Opublikowała też zdjęcie z monitoringu, które przedstawia podejrzanych poszukiwanych mężczyzn.

Jak dodaje Szumiata, na razie nie wiadomo, czy sprawcy mieli świadomość, że atakują policjanta. Funkcjonariusz z obrażeniami głowy i tułowia trafił do szpitala. Jego stan jest stabilny. 

Warszawiacy wpadają pod tramwaje z powodu smartfonów. Są jak zombie

Więcej o: