Patryk Jaki podczas niedzielnej konferencji snuł plany dla Warszawy. Wielkie plaże i biurowce nad Wisłą

Patryk Jaki zorganizował w niedzielę konwencję, podczas której przedstawił wizję stworzenia w stolicy nowej dzielnicy. - To będzie 19. dzielnica. Dzielnica Przyszłość wzdłuż Wisły - obiecywał. Stworzenie jej zajęłoby 30 lat.

W niedzielę Patryk Jaki, kandydat na prezydenta Warszawy Zjednoczonej Prawicy, przedstawił wizję rozwoju Warszawy. 

Patryk Jaki zapowiedział 19. "Dzielnicę Przyszłość"

Podczas niedzielnej konwencji Patryk Jaki powiedział, że Warszawa zasługuje na odważne, wielkie i nowoczesne projekty. "Nie możemy się bać przełamywać schematów" - mówił kandydat na prezydenta Warszawy 

Patryk Jaki zaproponował stworzenie w Warszawie nowej, 19. dzielnicy Warszawy - "Dzielnicy Przyszłość". Miałaby pojawić się wzdłuż Wisły. Mówił, że to prawie osiem tys. hektarów niewykorzystanego potencjału.

- To wielki niewykorzystany potencjał naszego miasta - podkreślał. 

Zapowiedział, że w okolicach Wisły powstanie port, wielka plaża, nowoczesne budynki, parkingi oraz strefa wypoczynkowa - rekreacyjna, sportowa, turystyczna. Patryk Jaki zapowiedział "kurort wiślany".

Opowiedział również jakie funkcje "Dzielnica Przyszłość" będzie pełniła. Wymienił funkcję wypoczynkową, biurową, usługową, mieszkaniową, ekologiczna i kulturalną.

"Dzielnica Przyszłość" Jakiego

Patryk Jaki obiecał m.in., że w "Dzielnicy Przyszłość" pojawi się transport wodny - taksówki i transport publiczny po Wiśle. Kandydat dużo mówił także o rozwoju ekologicznego transportu (budowa stacji ładowania samochodów elektrycznych) oraz elektronicznego systemu zarządzania ruchem. 

- W Warszawie 20 proc. ruchu drogowego to osoby, które szukają miejsca parkingowego - mówił kandydat Zjednoczonej Prawicy. 

Właśnie dlatego zaproponował wprowadzenie systemu, dzięki któremu kierowca będzie m.in. informowany o tym, gdzie znajduje się wolne miejsce. 

Osoby, które będą chciały rozwijać tam działalność, będą mogły liczyć na duże ulgi podatkowe, np. zwolnienie z ZUS na 2 lata, ulgi podatkowe oraz atrakcyjne warunki najmu miejskich lokali. W "Dzielnicy Przyszłość" miałby pojawić się również urząd, który zajmowałby się tylko pomocą młodym przedsiębiorcom, którzy będą rozwijali swój biznes w nowej dzielnicy.

Zapowiedział, że dzielnica będzie stawiała na nowoczesność i rozwój. Dzięki niej Warszawa ma stać się atrakcyjna dla zagranicznych inwestorów. Podkreślał, że polska stolica będzie z tego znana na całym świecie. 

Ten projekt zrobi coś, co powinno zostać zrobione już dawno - połączy lewą i prawą stronę Wisły - zakończył Patryk Jaki.

Patryk Jaki zapowiedział, że na razie "Dzielnica Przyszłość" to tylko wizja, ale jeśli zostanie prezydentem Warszawy, od razu przejdzie do realizowania projektu nowej dzielnicy nad Wisłą.

Realizacja "Dzielnicy Przyszłość" zakłada trzy etapy - zmianę ustawy o ustroju miasta, która pozwoli na utworzenie specjalnej dzielnicy; stworzenia Strategii Smart City dla Warszawy, a na koniec stworzenia dzielnicy, w której będą rozwijały się nowe technologie.

Budowa dzielnicy miałby potrwać około 30 lat. Patryk Jaki ocenił, że realizacja inwestycji zakończyłaby się około roku 2050.

Od radnego do zastępcy ministra. Kariera Patryka Jakiego

Więcej o: