Wypadek na moście Poniatowskiego. Nie żyje 17-letnia rowerzystka

Do tragicznego wypadku na moście Poniatowskiego doszło w sobotę wieczorem na wysokości Solca.

Nie żyje 17-latka, która jechała wiaduktem mostu Poniatowskiego na rowerze. Policja bada przyczyny wypadku, w którym zginęła rowerzystka.

Jak doszło do wypadku na moście Poniatowskiego?

Portal tvnwarszawa.pl ustalił, że 17-latka (początkowo podano, że miała 14 lat) jechała po chodniku wzdłuż mostu i nagle straciła równowagę. Wpadła prosto pod samochód.

Objazdy ZTM

Jak podał, po godzinie 18.30 warszawski ZTM, po wypadku wprowadzono objazdy dla linii autobusowych 111, 117, 158, 507, 517, 521 w kierunku Pragi. Autobusy przez około 2 godziny jeździły trasą: NOWY ŚWIAT - KSIĄŻĘCA - LUDNA - WYBRZEŻE KOŚCIUSZKOWSKIE - powrót na MOST PONIATOWSKIEGO.

Więcej o:
Komentarze (262)
Wypadek na moście Poniatowskiego. Nie żyje 17-letnia rowerzystka
Zaloguj się
 • jesttakjakjest2012

  Oceniono 68 razy 50

  Niestety, nie ma sie co dziwic. Trabie juz od lat ze ten most jest strasznie niebezpieczny dla rowerzystow, ale nikt nie slucha. Kondolencje rodzinie.

 • zenith700

  Oceniono 40 razy 40

  Most Poniatowskiego jest fatalnym miejscem dla rowerzystów... Wąskie pasy, z czego jeden to buspas (wprawdzie obowiązujący w określonych godzinach, ale kierowcy nie zauważają tej informacji), bardzo duży ruch i większość pojazdów jadąca szybciej, niż dopuszczalne 50 km/h. To wszystko powoduje, że ludzie na rowerach jadą z reguły chodnikiem. A on nie jest zbyt szeroki, no i ma cienką ażurową barierkę, która nie dodaje "otuchy"... Jechałem tamtędy rowerem jeden raz i uznałem, że lepiej omijać ten most.

  A dziewczyny szkoda... straszna tragedia. :( Kondolencje dla rodziny...

 • golek

  Oceniono 47 razy 35

  bardzo wąski chodnik nieoddzielony od jezdni - tam naprawdę jest niebezpiecznie.

 • june-of-44

  Oceniono 38 razy 26

  Jestem czynnym warszawskim rowerzystą. Z dużym doświadczeniem. I jak obserwuję to co się dzieje na ścieżkach rowerowych w stolicy, jak jeżdżą po nich rowerzyści, z jakimi prędkościami i gdzie mają przepisy....to czekam na newsa o śmiertelnym wypadku na ścieżce rowerowej w wyniku zderzenia się dwóch takich cymbałów na rowerach.
  Doczekam się pewnie już niedługo....

 • wychodze

  Oceniono 36 razy 26

  ten most to masakra chodnik szerokości 70 cm. chwila nie uwagi i tragedia gotowa

 • dante_waw

  Oceniono 53 razy 23

  ale zamiast kladki przy moscie Poniatowskiego (najbardziej nieprzyjaznego dla rowerzystow) bedziemy budowali kladke pieszorowerowa na wysokosci Karowej.....

  Ile razy jeszcze bedziemy czytali o rowerzystach ktorych kierowca autobusu chcial nauczyc manier, rowerzystkach ginacych pod kolami samochodow?

  Tramwaje na moscie maja ograniczenie 20km na godzine i wloka sie niemilosiernie.. natomiast samochody po 22giej gnaja przez most i wiadukt Poniatowskiego ile fabryka dala.... bo nie mozna powiesic fotoradaru... i woaczas halas okolicznym mieszkancom nie przeszkadza?? a tramwajowy przeszkadza??

 • a.k.traper

  Oceniono 24 razy 22

  Szanowni internauci, nie ma złotego środka na takie przypadki, jakieś 10 lat temu jechałem sobie przez piękną miejscowość Wałcz, po chodniku szła para i mały chłopczyk na rowerze, on był z tyłu, nagle stracił równowagę i przewrócił się w stronę jezdni, zahamowałem i podszedłem do niego, rodzice dopiero się zorientowali, że mogła być tragedia.
  Gdy się widzi takie sytuacje często się zwalnia, bo niestety ale nie wiadomo co może się wydarzyć, to samo dotyczy jeżdżących niepewnie kierowców, nikt nie wie czy jest chory, zdenerwowany czy też nietrzeźwy. Kilka minut opóźnienia to nic w porównaniu z blokadą psychiczną później.

 • rudy_63

  Oceniono 28 razy 20

  ostatnio córka rozharatała nogę na rowerze i musiałem po nią jechać. Przyznała - że zmieniała piosenkę w telefonie - ręce opadają...

 • nino.rota

  Oceniono 51 razy 19

  Wprowadzic OC dla rowerzystów!
  Przywrócić obowiazkowe karty rowerowe jako dokument poswiadczajacy uprawnienia i znajomosc przepisow do poruszania sie jednosladem po drogach publicznych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX