Budowa II linii metra. Wydobędą tarczę Krystynę na powierzchnię. Będą utrudnienia

Tarcza Krystyna drążąca tunel II linii metra zakończyła już swoją pracę. W weekend zostanie wydobyta na powierzchnię - spowoduje to utrudnienia na drogach.

Tarcza Krystyna drążyła tunel metra na zachodnim odcinku II linii metra. W połowie sierpnia widowiskowo przebiła się na stację Rondo Daszyńskiego, tym samym kończąc swoją pracę. Teraz zostanie wydobyta na powierzchnię - drogowcy przewidują utrudnienia.

Utrudnienia: zamknięta ulica Kasprzaka

Od  piątku 7 września od ok. godz. 23.30 do poniedziałku 10 września do ok. godz. 4.00 zamknięta będzie północna jezdnia ulicy Kasprzaka za skrzyżowaniem z ulicą Karolkową. Zamknięte będą też obydwie jezdnie pomiędzy ulicą  Bema i aleją Prymasa Tysiąclecia - tam będzie trwał remont nawierzchni. 

Utrudnienia w związku z wydobyciem tarczy i wymianą nawierzchniUtrudnienia w związku z wydobyciem tarczy i wymianą nawierzchni fot. Urząd Miasta

W najbliższy weekend zamknięta dla ruchu będzie jezdnia ul. Kasprzaka prowadząca w kierunku Bemowa na odcinku od ul. Karolkowej do wyjazdu z parkingu przed budynkiem nr 10/16 (przed ul. Giełdową). Jadący od ronda I. Daszyńskiego będą musieli skręcić w prawo lub lewo w ul. Karolkową. Równocześnie zamknięte będą obydwie jezdnie ul. M. Kasprzaka pomiędzy ul. J. Bema i al. Prymasa Tysiąclecia. Jadący od strony ul. Płockiej będą musieli skręcić w ul. J. Bema, a jadący od strony Bemowa będą musieli rozjechać się w al. Prymasa Tysiąclecia.

Objazd zostanie poprowadzony ulicami: Towarowa – Wolska – al. Prymasa Tysiąclecia. Lokalnie można ominąć zamknięty fragment za ul. Karolkową jadąc ulicami Karolkowa – Siedmiogrodzka – Skierniewicka.

W weekend na ul. Karolkowej (od ul. Giełdowej) i ul. J. Bema (od ul. Wolskiej do ul. M. Kasprzaka) będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się (znak B-36) wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela (T-24).

Utrudnienia: autobusy zmienią trasy

W związku z pracami na nawierzchni zmienionymi trasami pojadą autobusy.

Linie 105, 109, 155, 171, 178, 190 i 255 w kierunku Ronda Daszyńskiego, Browarnej, Dworca Centralnego, Torwaru, CH Marki i Konwiktorskiej pojadą ulicą Wolską i skręcą w ulicę Bema. Natomiast w kierunku krańców Osiedle Górczewska, Znana, Chomiczówka, PKP Ursus/Skorosze, Cmentarz Wolski autobusy pojadą ulicami: Karolkowa – Siedmiogrodzka – Skierniewicka – Wolska – al. Prymasa Tysiąclecia. Autobusy linii 136 w obydwu kierunkach będą kursowały al. Prymasa Tysiąclecia i ul. Wolską. Linie nocne N45 i N95 (tylko w kierunku krańców Karolin i Os. Górczewska) pojadą ulicami Karolkową i Siedmiogrodzką.

Druga tarcza Maria będzie wydobywana w kolejny weekend. Wówczas zamknięta dla ruchu będzie południowa jezdnia pomiędzy ulicami Korczaka i Karolkową. 

Wiedzieliście o zasadzie "10 metrów"? Chodzi o parkowanie

Więcej o: