Warszawska Praga na liście 10 najfajniejszych dzielnic Europy. Tak ocenia "The Independent"

Brytyjski "The Independent" umieścił Pragę na liście dziesięciu najfajniejszych dzielnic w Europie. Twórcy rankingu doceniają niepowtarzalny klimat warszawskiej dzielnicy i zachęcają turystów do jej odwiedzenia.

Lista "The Independent" przedstawia dzielnice, które w ostatnim czasie stały się modne i szczególnie warte odwiedzenia. Na pierwszym miejscu znalazła się dzielnica Eilandje w Antwerpii, a na drugim - warszawska Praga. Na liście umieszczono też dzielnice Wiednia, Glasgow, Amsterdamu czy Oslo.

O uwzględnieniu Pragi wśród dzielnic polecanych turystom Urząd Miasta poinformował na Facebooku. "Cieszymy się, że nasza Praga została doceniona" - napisano.

Stare kamienice, klimatyczne knajpki i Muzeum Neonów

Twórcy rankingu piszą, że warszawską Pragę warto odwiedzić zwłaszcza ze względu na jej niepowtarzalny klimat i architekturę, która w wielu miejscach zachowała się jeszcze z czasów przedwojennych.

Doceniono budynki pokryte kolorowymi muralami oraz klimatyczne knajpki i kawiarnie, które w ostatnim czasie są otwierane na starych dziedzińcach praskich osiedli.

Zdaniem dziennikarzy "The Independent" turyści koniecznie powinni odwiedzić także znajdujące się na Pradze Muzeum Neonów z największą na świecie kolekcją neonów z czasów zimnej wojny.

Renowacja Pragi trwa

W Warszawie trwa rewitalizacja Pragi w ramach programu Na_prawa Warszawa. Jego celem jest przywrócenie świetności prawobrzeżnej Warszawy m.in. poprzez remonty i modernizacje kamienic, zwiększenie aktywności mieszkańców dzielnicy oraz inwestycje w rozwój kultury i turystyki. W ramach programu ratusz ogłosił m.in. powstanie Centrum Kreatywności.

Tego się nie da wymyślić! Jak obcokrajowcy wymawiają nazwy warszawskich dzielnic?

Więcej o: