Nie chciał zapłacić za parkowanie, uderzył kontrolerkę i wypchnął ją na jezdnię. ZDM: dość przemocy

Zarząd Dróg Miejskich informuje o kolejnym przypadku agresji wobec swojego pracownika. Tym razem ofiarą ataku padła kontrolerka, która wystawiała kierowcy dodatkową opłatę za parkowanie.

"Niestety, po raz kolejny byliśmy świadkami ataku kierowcy na pracowników ZDM" - poinformował Zarząd Dróg Miejskich na Facebooku. 

Najpierw wyzywał, potem uderzył i popchnął

Jak się okazuje, pracownica ZDM została zaatakowana podczas wystawiania opłaty dodatkowej na parkingu. Kierowca, który wcześniej nie zapłacił za parkowanie, uderzył kobietę a następnie wypchnął ją na jezdnię. Wcześniej rzucał w jej stronę wulgarne komentarze. 

"Czy naprawdę warto posuwać się do takiej agresji zamiast zapłacić 50 złotych?"- pyta ZDM.

W komentarzach pod informacją o ataku pojawiły się głosy, że napastnik jedynie dał wyraz "zwiększającej się frustracji mieszkańców" dotyczącej zasad pobierania opłat za parkowanie. Sugerowano też, że pracownica mogła wymusić zapłatę mandatu lub sprowokować sytuację.

Nasi kontrolerzy nie mają żadnego powodu, by prowokować takie sytuacje. W opisanej sytuacji to kierowca zainicjował "kontakt", rzucając wulgarne komentarze, a przy braku reakcji ze strony naszej pracowniczki, przeszedł do przemocy fizycznej

- odpowiedzieli przedstawiciele ZDM. Jak dodali, sprawa została zgłoszona na policję.

"O mało nie doszło do linczu"

W związku z atakiem na pracownicę, ZDM przypomniał kampanię społeczną "Kontroluj się". Pokazano w niej, że kontrolerzy spotykają się z agresją każdego dnia pracy.

W kampanii wystąpili pracownicy warszawskiego ZDM, którzy padli ofiarą agresji ze strony kierowców.

- W pierwszym dniu pracy płakałam. Gówniarz w wieku mojego syna wyzywał mnie od najgorszych - mówiła jedna z bohaterek kampanii.

- Pedał gazu i na mnie ruszyła. Przejechała mi po stopie. No i oczywiście cały czas się wyzwiska sypały. Nieroby, złodzieje. O mało nie doszło do linczu - opowiadał inny pracownik ZDM.

- Chcieli nas wciągnąć do bramy. Krzyczeli: chodź ich zaje...To wszystko dlatego, że wykonujemy naszą pracę - słyszymy w kampanii.

Do ataków na kontrolerów strefy płatnego parkowania dochodzi regularnie. W kwietniu 2016 kontroler ZDM został celowo potrącony przez samochód, a kontrolerka uderzona w twarz. W marcu 2015 roku pobity kontroler ZDM w ciężkim stanie trafił do szpitala.

O agresji w stosunku do swoich pracowników mówił też niedawno Zarząd Transportu Miejskiego. Michał Grobelny z działu prasowego ZTM powiedział, że tylko w ciągu ostatnich dwóch lat doszło do licznych przejawów agresji pasażerów wobec kontrolerów biletów.

Nie zareagowali na przemoc, dostali burgera po przejściach

Więcej o: